Ką reiškia, jei patinka bendrauti su jaunesniais už save arba su suaugusiais?

Štai ką sako specialistai apie tokius žmones:

Dažniausiai su geriausiais draugais susipažįstame mokykloje, o tai reiškia, kad tokie draugai būna tavo bendraamžiai, arba labai panašaus amžiaus. Todėl mums kažkaip neįprastai atrodo draugystės su vyresniais arba jaunesniais žmonėmis. Bet tokios draugystės gali būti labai naudingos. Draugystės su ne savo kartos žmonėmis ne tik didina draugų ratą, bet taip pat gerina ir palaiko dvasinę gerovę. Tai padidina tavo perspektyvą, dėl to savo kasdieniame gyvenime gauni užuojautos ir supratimo.

Nėra jokios priežasties, dėl kurios tokios draugystės negalėtų būti tokios artimos kaip ir su bendraamžiais. Draugystei labiau turi įtakos tai, kurioje vietoje tas žmogus tave pastato savo draugų eilėje. Sunkiausia pasidaryti svarbiam tokiam žmogui, kuris daug kam patinka.

Tiesa, skirtingų kartų žmonėms gali būti nelengva palaikyti draugystę. Gali kliudyti biologiniai ir fiziologiniai faktoriai, o taip pat ir socialiniai bei kultūriniai: skiriasi interesai, gyvenimo ritmas, taip pat ir pati kalba. Tokios rūšies draugystės gali pareikalauti daugiau pastangų ir supratimo, bet už tai gauni neblogą atlygį. Vyresni žmonės ne tik kad turi daugiau patirties – jiems mažiau rūpi aplinkinių nuomonė, todėl didesnė tikimybė, kad jie sakys tai, ką galvoja. Be to, jie yra darę daugelį dalykų, kuriuos taip sunkiai sekasi daryti jaunesniems. Jie tau gali padėti derėtis dėl darbo, blaiviai pagalvoti apie išsiskyrimą ir pan. O jaunesniems dažnai geriau sekasi tvarkytis su technologijomis ir jaunimo valdoma populiariąja kultūra.

O kai jau esi senas, bendravimas su kitais gali pailginti tavo gyvenimo trukmę. Daug tyrimų įrodė, kad turintys daug draugų gyvena ilgiau, o taip pat ir laimingiau. Nors čia tinka bet kokio amžiaus draugai, ypač vertingi gali būti jaunesni, nes jie bus aktyvesni ir geresnės sveikatos būklės.

Jei turi visų amžiaus grupių draugų, mažesnė tikimybė, kad tave vertins pagal tavo amžiaus ir kartos stereotipą. Jauniems žmonėms gali atrodyti, kad vyresni gyvena labai nuobodžiai ir monotoniškai. O draugystės gali panaikinti tokius stereotipus ir neteisingas prielaidas bei išplėsti tavo perspektyvą.

Taigi žmonės, kurie daug bendrauja su kitų amžiaus grupių žmonėmis, iš tikrųjų elgiasi labai protingai 🙂

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.