Stuburo išvarža ir nėštumas, kokios pasėkmės gali būti?

Nėščioms moterims nugaros skausmai – neretas dalykas, nes stuburas ir dubuo gauna papildomą krūvį. Nėščios moterys, turinčios stuburo išvaržą, dažnai pastebi, kad jų nugaros skausmai sustiprėjo ir reikalauja papildomo gydymo.

Stuburo išvarža atsiranda tada, kai stuburo slanksteliai susilpnėja ir degeneruoja, dėl to jų kremzlė nusistumia į vidų ir pradeda spausti nugaros smegenis, sukeldama skausmus. Dažniausiai taip nutinka apatinėje stuburo dalyje. Gali ir nesijausti jokių simptomų, dėl to žmogus net nežino turintis išvaržą, o kiti patiria skausmus, užpakalio arba kojos apmirimą. Kadangi nėštumo metu priaugi svorio ir stuburui tenka daugiau krūvio, tai gali pabloginti ir pačią išvaržą, ir su ja susijusį skausmą. Žodžiu, pačiam nėštumui išvarža nepakenks, bet nėštumas gali pakenkti stuburui, jeigu turite išvaržą.

Nėščių moterų, turinčių išvaržą, gydymas priklauso nuo išvaržos laipsnio ir nėštumo stadijos. Vieną ar dvi dienas gali tekti gulėti lovoje; paskui daryti kai kuriuos nesunkius pratimus, tokius kaip plaukiojimas, vaikščiojimas arba joga; priešuždegiminiai vaistai, tokie kaip ibuprofenas, arba nuskausminamasis vaistas acetaminofenas. Gali padėti ir papildomos bei alternatyvios medicinos terapijos, tokios kaip chiropraktika arba masažas.

Nėščios moterys, kad išvengtų išvaržos, turėtų stengtis nėštumo metu išlaikyti taisyklingą laikyseną ir vengti pratimų bei judesių, užkraunančių didelį krūvį nugarai. Joms reikėtų nešioti patogius batus, miegoti ant šono ir ant kieto čiužinio, nekilnoti sunkių daiktų. Jei jau turite išvaržą, prieš gimdant reikėtų informuoti anesteziologą, prieš taikant epidurinį nuskausminimą, taip pat įteikti jam reikiamą dokumentaciją, tokią kaip gydytojų pažymas arba ultragarsinius tyrimus, kad jis parinktų tinkamą vietą epiduriniam nuskausminimui.

Šiaip ar taip, jeigu turite išvaržą ir norėtumėte pastoti, patarčiau jums pirma pasikalbėti apie tai su savo gydytoju – ar jis iš viso rekomenduos pastoti, ar paskirs jums kokią priežiūrą nėštumo metu. Linkiu sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.