Pečio srities skausmas. Kas tai gali būti?

Kai nesi gydytojas, sunku ką nors tiksliai pasakyti, bet petį skaudėti gali dėl kelių priežasčių. Dažniausios jų – tai sausgyslių uždegimas (bursitas arba tendinitas) arba sausgyslių plyšimas, išnirimas, artritas ir lūžiai. Kitos daug retesnės priežastys – augliai, infekcijos ir nervų problemos.

Bursitas. Bursos yra maži skysčio pripildyti maišeliai, kuriuos turi visi sąnariai, įskaitant peties. Jos veikia kaip pagalvėlės tarp kaulų ir juos supančių minkštųjų audinių ir mažina trintį tarp judančių raumenų ir kaulų. Kartais nuo per dažno peties naudojimo gali kilti bursos uždegimas, ir ji ištinsta tarp sąnario galvutės ir mentės. Daug peties audinių gali pasigauti uždegimą ir pradėti skaudėti. Pasidaro sunku net atlikti tokius kasdienius dalykus kaip šukavimasis ar rengimasis.

Tendinitas dažniausiai atsiranda nuo sausgyslės susidėvėjimo, kas įvysta per daugelį metų. Tendinitas gali būti dviejų rūšių: ūmus, atsirandantis nuo kamuolio mėtymo ar kitos kokios veiklos, kur reikia kilnoti rankas virš galvos, ir lėtinis, atsirandantis nuo tokių ligų kaip artrito arba susidėvėjimo dėl amžiaus.

Sausgyslių plyšimai gali atsirasti nuo sužeidimo, degeneracinių pokyčių dėl amžiaus arba per intensyvaus ilgalaikio jų naudojimo. Plyšimai gali būti daliniai, arba sausgyslė gali visai nutrūkti. Dažniausiai sausgyslė nutrūksta nuo kaulo. Dažniausi tokios rūšies sužeidimai – sąnario galvutės ir bicepso sausgyslės.

Petį gali skaudėti ir nuo artrito. Jo yra daug rūšių. Dažniausia – osteoartritas, tik jis paprastai prasideda vidutinio amžiaus žmonėms. Osteoartritas vystosi iš lėto ir su amžiumi vis sunkėja. Jis gali atsirasti ir dėl sporto arba darbinių traumų, arba dėl per didelio sąnarių naudojimo. Kitos artrito rūšys gali būti susijusios su sąnario galvutės plyšimais, infekcija arba sąnario kapsulės uždegimu.

Kadangi jums petį skauda jau senokai, jums reikėtų nueiti pas gydytoją. Jis nustatys tikslią skausmo priežastį ir paskirs gydymą.

http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=a00065

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.