Kas turtingiausias žmogus?

Pagal šiemet išleistą turtingiausių pasaulyje žmonių sąrašą, trys turtingiausi pasaulio žmonės būtų šie:

  1. Bill’as Gates’as, Microsoft’o vadovas, kurio turtas šiuo metu siekia 76 milijardų dolerių vertę, ir po ketverių metų pertraukos vėl sugrįžo į pirmą vietą turtingiausių pasaulio žmonių sąraše. Gatesas įkūrė Microsoft’ą kartu su Paulu Allenu. pavadinimas „Microsoft“ buvo įregistruotas 1976 metais lapkričio 26. Per pirmuosius penkerius kompanijos gyvavimo metus Gatesas pats asmeniškai peržiūrėdavo kiekvieną kompanijos gaminamo kodo eilutę, dažnai jį perrašydamas, kai reikėdavo. 1985 m. lapkričio 20-tą Microsoft išleido pirmąją Microsoft Windows versiją. Gatesas su žmona 2000-aisiais metais įkūrė Bilo ir Melindos Gates’ų labdaros fondą, didžiausią pasaulyje.
  2. Carlosas Slimas Helu, Meksikos verslininkas, inžinierius ir filantropas, turintis 72 milijardų dolerių vertės turto. Jis 4 metus išbuvo turtingiausiu pasaulio žmogum, bet dabar jo kalnakasybos kompanijos Minera Frisco pelnas krito daugiau kaip 50% dėl aukso ir vario kainų smukimo. Bet Helu daugiausia užsiima telekomunikacijų pramone Meksikoje ir didžiojoje Lotynų Amerikos dalyje. Jam priklauso Telefonos de Mexico, TelCel ir America Movil kompanijos.
  3. Vladimiras Putinas – jo turtas vertinamas 70 milijardų dolerių, jis dabar antrą kartą sėdi Rusijos prezidento poste, 1999-2000 m. buvęs Rusijos premjeru, o po to vėl 2008-2012 m. Kaip jau tikriausiai žinote, Putinas vertinamas labai kontroversiškai – kitų šalių vadovų ir politikos ekspertų jis kritikuojamas dėl savo užsienio politikos (ypač šiuo metu dėl invazijos į Ukrainą) ir žmogaus teisių pažeidinėjimu. Bet nepaisant to, pačioje Rusijoje jis dar ganėtinai populiarus tarp žmonių. Putino karjera prasidėjo nuo tarnybos KGB, o vėliau jis buvo paskirtas Užsienio reikalų komiteto vadovu Peterburgo merijoje. Nuo tada jis vis kilo politinėje karjeroje, kol 2000-aisiais buvo išrinktas prezidentu. Oficialiai Putino pajamos yra palyginti nedidelės – jo metinė alga siekia 5.8 mln. rublių ($187000), dar šiek tiek turto, ir apskritai, jo kartu su žmona deklaruojamas turtas siekia viso labo kokius $500000. Bet manoma, kad po to, kai daugelis valstybei priklausiusių įmonių buvo privatizuotos, Putinas pasinaudojo savo valdžia, kad jas slapta pasisavintų: kad ir naftos kompanijas, kurios iš dalies priklauso jam.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.