Visų pirma, jie nesiporuotų, o jeigu taip ir padarytų, vis tiek nieko iš to neišeitų. Poruotis gali nebent tik artimų rūšių atstovai, kurie yra iš tos pačios genties, o šuo ir katė yra iš skirtingų genčių – Canis ir Felis. Pvz., poruotis gali šuo ir vilkas arba asilas ir kumelė – tada gaunasi mulas. Vieni tarprūšiniai hibridai patys gali turėti palikuonių, o kiti ne – pvz., mulas negali. Taip yra dėl to, kad arklys ir asilas turi skirtingą chromosomų skaičių – asilas 62, o arklys 64, taigi mulas turi 63, nes formuojantis lytinėms ląstelėms joms atitenka tik po pusę visų chromosomų – po vieną iš kiekvienos poros. Vieną tokį rinkinį mulas paveldi iš arklio, kitą iš asilo, todėl pas jį gaunasi neporinis chromosomų skaičius, ir lytinėms ląstelėms pasidaro sunkiau susidaryti, nes viena chromosoma neturi poros. Tas pats ir su liūto ir tigro hibridu – liūtas turi 36 chromosomas, o tigras 34, taigi jų hibridas turi 35, ir pats vaikų turėti negali. Vilko ir šuns hibridai būna vaisingi, nes vilkas ir šuo turi po vienodą chromosomų skaičių.
Tuo tarpu šuo ir katė yra tokios tolimos rūšys, kad jų chromosomų skaičiai netgi nepanašūs, ir joms iš viso nėra kaip susiporuoti. Šuo turi 78 chromosomas, o katė tik 38, todėl jeigu iš jų lytinių ląstelių bandytume sudaryti zigotą, liktų 20 chromosomų be porų, o taip lytinė ląstelė tikrai neišsivystytų.
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100511155104AAuvoyp
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_organisms_by_chromosome_count
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.