Ką daryt, kad rankų oda būtų graži?

Žiemą rankos tokios pasidaro dėl drėgmės trūkumo. Oro drėgnumas žiemą krenta, o viduje jis būna dar mažesnis – dėl centrinio šildymo. O jeigu dar dažnai plaunate rankas, kad neužsikrėstumėte gripu, nuplaunate bet kokius natūralių odos riebalų likučius. Dėl to rankos pasidaro sausos ir trūkinėjančios.

Kaip gerai jūsų rankos ištveria žiemą, priklauso nuo odos barjero. Odos barjeras yra baltymų, lipidų ir aliejų mišinys. Jis apsaugo jūsų odą, o kaip gerai jis tai daro, priklauso nuo jūsų genų. Jei jūsų barjeras silpnas, jūs esate labiau linkusi į jautrios odos simptomus, tokius kaip niežulys, uždegimas ir egzema. Taip pat didesnė tikimybė, kad žiemą jūsų rankos labai išsausės.

Kad rankos nesausėtų, odą reikia drėkinti. Iš tikrųjų drėkinti reikia dar prieš tai, kai ant jūsų rankų pasirodo sausumo požymiai. Taip pat kartą per dieną drėkinti neužtenka – tai veikia gal tik penkias minutes. Jei drėkiklį naudosite dažnai, jo poveikis tęsis ilgiau. Tepantis drėkinamuoju kremu 5-6 kartus per dieną, oda jau bus apsaugota visą parą. Kad būtų patogiau tą daryti, geriau ne laikyti didelį drėkinamojo kremo butelį vonioje, o mažus buteliukus savo rankinėje, sportiniame krepšyje bei ant darbo stalo, kad rankų trynimasis taptų įpročiu. Nepamirškite juo įtrinti ir nagus bei nagų odeles. Nagai irgi gali išdžiūti, visai kaip ir oda.

Kremų ir kūno losjonų yra daugybė, ir tikrai gali būti sunku išsirinkti tinkamą. Tam reikia prisiminti, kad visą darbą čia atlieka dviejų rūšių ingredientai – minkštikliai ir drėkikliai. Minkštikliai veikia odos paviršių kaip lubrikantai. Jie užpildo tarpus tarp ląstelių, kurios jau tuoj atsilups, ir padeda sulipti negyvų ląstelių palaidiems kraštams. Nuo minkštiklių ir atsiranda drėgnumo jausmas, užsitepus drėkinamojo kremo. Ieškokite tokių ingredientų kaip lanolinas, jojobos aliejus, izopropilo palmitatas, propilenglikolio linoleatas, skvalenas ir glicerolio stearatas.

Drėkikliai sutraukia drėgmę iš aplinkos į odos paviršių, pakeldami vandens kiekį odos išorėje. Dažniausia drėkikliai yra glicerinas, hialurono rūgštis, sorbitolis, propilenglikolis, urėja ir pieno rūgštis.

O suskilinėjusioms rankoms jau reikėtų labiau gydančių drėkinamųjų kremų. Rinkitės tokį, kurio sudėtyje būtų kakavos arba taukmedžio sviesto, arba bičių vaško.

Rankų plovimui naudokite švelnų muilą, plaukitės šiltu, bet ne karštu vandeniu, nusišluostykite rankas ir iškart išsitepkite drėkinamuoju kremu. Odai gali padėti ir oro drėkintuvas. Jis padės ne tik rankoms, bet ir viso kūno sausai odai, taip pat atkimš užsikimšusią nosį.

http://www.webmd.com/beauty/skin/prevent-soothe-chapped-winter-hands

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.