Kokių žinote svorio metimo programų, kurios būtų internete ir nemokamai?

Programų svorio metimui yra siūloma nemažai – jos reklamuojamos per radiją, televizorių, laikraščius, žurnalus, internetą. Tik klausimas, ar jos tikrai efektyvios ir saugios. Todėl yra keletas patarimų, kaip pasirinkti tinkamą svorio metimo programą.

Pirmas svarbus žingsnis – pasitarti su savo gydytoju. Jis galės apžvelgti visas jūsų sveikatos problemas, vartojamus vaistus ir taip pasiūlyti kokių nors tinkamų būdų kontroliuoti svorį. Įsitikinkite, kad supratote viską, ką jums sako gydytojas. Galbūt jis netgi galės rekomenduoti jums kokią nors svorio metimo programą arba specialistą, kuris užsiima tokiais dalykais. Jeigu pasirenkate kokią programą, aptarkite ją su gydytoju, ypač jei turite kokių sveikatos problemų.

Dabar apie tai, ko reikėtų ieškoti svorio metimo programoje. Sėkmingas ir ilgalaikis svorio kontroliavimas turėtų koncentruotis ties bendra jūsų sveikata, ne tik mityba. Pakeisti gyvenimo būdą nėra lengva, bet jei įgysite sveikų įpročių, jau bus įmanoma numesti svorį ilgam. Taigi gerose svorio metimo programose turėtų būti:

  • planas, kaip ilgą laiką išsilaikyti vėl nepriaugus svorio;
  • nuorodos, kaip išsiugdyti gerų mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių;
  • grįžtamasis ryšys, stebėjimas ir parama;
  • lėta ir pastovi svorio metimo eiga – paprastai nuo 0.25 iki 1 kg per savaitę (nors pradžioje svorio kritimas gali būti spartesnis).

Jeigu viršsvoris tikrai didelis, kai kurios svorio metimo programos gali siūlyti dietą, kurioje labai mažai kalorijų (iki 800 per dieną), bet tada jau reikia gydytojo priežiūros.

Daug svorio metimo programų dabar yra siūloma internete. Nedaug tėra žinių apie tai, kaip gerai jos veikia. Bet ekspertų patarimu, tos programos turėtų siūlyti tokius dalykus:

  • kassavaitines pamokas, siūlomas internetu, suderintas su jūsų asmeniniais tikslais;
  • paramą, suderintą su jūsų asmeniniais tikslais;
  • stebėjimą, ką valgote ir kiek judate, naudojantis įtaisais, tokiais kaip telefonai arba internetiniai dienoraščiai;
  • reguliarius atsiliepimus iš jūsų konsultanto apie pasiektus tikslus, progresą ir rezultatus el. paštu, telefonu arba žinutėmis;
  • socialinę paramą iš bendraminčių per komentarus, pokalbių kambarius, ir/arba susitikimus virtualioje erdvėje.

Daugiau turbūt yra mokamų programų, kurios gali pasiūlyti visus tuos dalykus, negu nemokamų. Kai kurios yra nebrangios, palyginti su konsultavimusi pas dietologą gyvai, ir duoda nemokamą bandomąjį laikotarpį, pvz., http://www.fitday.com. Bet jei tikrai norite nemokamos, viena žymiausių yra Spark People, turinti apie 7 mln. narių. Ji siūlo dietos ir fizinių pratimų planus, leidžia skaičiuoti suvartojamas kalorijas, įvertinti mankštos naudą bei vandens suvartojimą. Ten daug duoda ir tinklalapio bendruomenė – gauni patarimų ne tik iš dietologų bei trenerių, bet ir iš kitų narių. Be to, jie ten ne tik pateikia svorio metimo planą, bet ir skelbia daug straipsnių apie sveikatą, mankštą bei fitnesą. Ten įdedama ir fitneso videomedžiagos, prie kurių gali prieiti bet kuris narys.Dar vienas nemokamas dietų puslapis – tai Start Your Diet. Ši programa siūlo maisto planavimą, kalorijų sekimą, lenteles bei grafikus registruoti svorio kritimui, bendruomenės forumus ir blogus, taip pat tūkstančių maisto produktų duomenų bazę, kad galėtum sekti savo mitybą. Start Your Diet programoje galima registruotis ir mokamai, jei manote, kad jums reikia daugiau, negu gali pasiūlyti nemokama narystė. Bet jie tikrai nemažai siūlo ir už dyką.

My Fitness Pal – irgi viena iš geriausių programų, nes ji didele dalimi remiasi svorio metimo bendruomene. Tai iš esmės pradedantieji, ieškantys svorio metimo veteranų, ir veteranai, dirbantys su pradedančiaisiais. Programoje siūlomas maisto dienoraštis, produktų duomenų bazė, maisto suvartojimo bei fizinio aktyvumo sekimo įrankiai. Taip pat gaunate asmeniškai pritaikytą svorio metimo planą, taip pat ir palaikymą iš forumo narių.

Galbūt My Fitness Pal nėra toks geras kaip Spark People, kiekvienam žmogui pačiam spręsti, kas jam geriausia. Reikėtų jums pačiai palyginti tuos pusla

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.