Kaip prižiūrėti kambaryje augantį kaktusą?

Norint auginti kaktusą viduje, vazone, reikia žinoti tris svarbiausius faktorius kaktusams augti: maistinės medžiagos, šviesa, vanduo. Trumpai apie kiekvieną:

1. Maistinės medžiagos. Kai namo parsinešate kaktusą, jis paprastai būna itin mažame vazonėlyje ir, greičiausiai, augo jame ilgą laiko tarpą. Tai reiškia, jog sunaudojo absoliučiai visas maistines medžiagas, buvusias dirvožemyje. Taigi, reikėtų pagalvoti apie persodinimo į didesnį indą ir žemę, sočiai praturtintą maistinėmis medžiagomis, kurių kiekį būtų galima reguliuoti. Daugelis kaktusų „mėgsta dalinius maitinimus“ vietoj vieno, bet didelio. Tai reiškia, kad keletą kartų, bet po truputį reikėtų leisti jiems pasilepinti maistinėmis medžiagomis. Pavasaris, kuomet įšalas tirpsta, geriausias laikas maitinti kaktusus. Tuomet jie „pasisotins“ 6-7 mėnesiams. Arba naudokite kitą būdą – „maitinkite“ juos triskart per metus: pavasarį, vasarą, rudenį atskiestu augalų maistiniu tirpalu (5-10-5 proporcijomis), tai bus paveiku visiems metams.

2. Šviesa. Vazonėlyje augantis kaktusas gyvuos ir žydės namuose, jei turės pakankamai dienos šviesos. Perkelkite kaktuso vazoną ant palangės, kurią nušviečia ryški šviesa, taip jis per visą dieną galės ją sugerti. Jei kaktusą laikėte kur nors kieme, tik dalinai apšviestoje vietoje (šešėlyje), po truputį pratinkite jį prie saulės. Staigus išnešimas į ryškią saulės šviesą nudegins kaktusą. Saulės šviesa jiems tokia pat pavojinga kaip ir žmonėms.

3. Vanduo. Kaktusai, augantys vazonuose, reikalauja kruopštesnio laistymo nei augantys lauke, žemėje. Augimo laikotarpiu, kuris skirtomas į pavasarį-vasarą ir rudenį-žiemą ir priklausomai nuo to, iš kur kaktusas „atkeliavęs“: Šiaurės ar Pietų Amerikos, kaktusuio negalima leisti visiškai išdžiūti. Dirva visada turi būti drėgna. Auginant namie laistyti galima maždaug kartą per mėnesį, tačiau reikia atsižvelgti ir į pačių namų drėgmės kiekį. Kuo jis mažesnis, tuo dažniau reikia laistyti kaktusą ir atvirkščiai, bet ne kas 2-3 dienas kaip daugelį augalų. Paimkite medinį pieštuką ar pagaliuką ir smeikite jį žemyn per vazono ilgį iki dugno. Kai ištrauksite stebėkite, jei dirvožemis prilipęs, laistyti nereikia, jei ne – laistyti reikia.

Linkiu sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.