Kaip prižiūrėti vaškuolę?

Vaškuolė (Hoya lanceolata bella) jau ilgą laiką yra mėgstamas vijoklinis augalas soduose, kur šiltas klimatas, arba kambarinis augalas, kur tik yra daug drėgmės. Tai gražus augalas, žydintis žvaigždės formos žiedais, kurių vidury yra kitas, mažesnis rožinis mini žiedelis. Tai labai tinkamas augalas tiems, kurie nemėgsta daug terliotis su augalais.

  1. Įsigykite augalą. Turėtumėte jų rasti gėlių parduotuvėse, arba pasiimkite šakelę iš pažįstamų – šakelę reikia nuskinti vasarą. Ji gana greitai išleidžia šaknis.
  2. Pasirinkite vazoną. Šis augalas yra tropinis, todėl vasarą jį galima laikyti lauke, o šaltuoju metų laiku reikia įnešti į vidų. Vaškuolei labai tinka kabantys vazonai.
  3. Naudokite kokybišką, drėgmę sulaikantį dirvožemį. Dirvožemis turėtų turėti gerą drenažą, bet išlikti drėgnas tarp laistymų. Kad drenažas būtų geresnis, į vazono dugną įdėkite akmenukų arba molinių granulių. Ši gėlė toleruoja lengvai rūgštinį ir neutralų dirvožemį.
  4. Pastatykite augalą ryškioje šviesoje. Jam taip pat reikės daug drėgmės.
  5. Nuo pavasario iki rudens laistykite vidutiniškai. Žiemą laistykite saikingai. Šiltesniais mėnesiais naudokite purkštuvą su vandeniu. Neperlaistykite.
  6. Tręškite. Naudokite trąšas pomidorams arba orchidėjoms. Nuo pavasario iki rudens tręškite kas antrą savaitę. Žiemą tręšti nereikia.
  7. Saikingai genėkite. Jei genėsite per daug, augalas gali nebežydėti. Nupjaukite nužydejusių žiedų kotus, bet daugiau ne kažin ką.

Gero auginimo!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.