Kaip išsaugoti įdegį, kad nesiluptų oda?

Žinoma, jog geriausias būdas išvengti odos pleišėjimo po deginimosi saulėje – joje nesideginti ištepant kūną apsauginiu kremu nuo saulės. Tačiau kartais pamiršus tai padaryti arba padarius neteisingai, žmonės vis tiek įdega. Oda būna pažeista ir, tinkamai, neprižiūrėjus, pradeda luptis. Tačiau skausmas ir diskomfortas gali būti pašalinami drėkinant ir maitinant odą vitaminizuotomis medžiagomis ar priemonėmis. Pavyzdžiui:

1. Išsimaudykite duše arba pamirkite šiltame arba labai šaltame vandenyje (jei galite ištverti), kad sušvelnintumėte, suminkštintumėte ir sudrėkintumėte įdegusią, pleišėti linkusią, odą.

– į vandenį įberkite šiek tiek avižų, jos paskatins intensyvesnį drėkinimą ir sumažins įdegusios odos polinkį luptis.
– šluostydamasi rankšluosčiu tiesiog švelniai „patapšnokite“ odą. Jokiu būdu netrinkite.

2. Nedelsiant drėkinkite švelniu, bekvapiu losjonu. 

– ieškokite losjono, sudėtyje turinčio alavijų ekstrakto. Alavijai ramina odą ir gydo nudegimus. Galite jo pasigaminti ir namie. Sumaišykite vieną dalį alavijų gelio su viena dalimi paprasto losjono ir tepkite juo įdegusią vietą. Jei naudojate tik alavijų tepalą, sumaišykite jį su agurkų pasta, toks mišinys daro efektyvesnį poveikį.
– drėkinkite mažiausiai tris kartus per dieną arba kaskart pastebėjus, jog oda nori luptis. Drėkinant nedelsiant, pleišėjanti oda nepasklinda didesniu skersmeniu.

3. Subalansuokite savo mitybą. Ji turi būti maistinga ir praturtinta vandeniu, daržovėmis, liesa mėsa.

– išgerkite mažiausiai 8-10 stiklinių vandens per dieną. Drėkinimas padidina ląstelių funkcionavimą ir gamybą, todėl jos gydo ir besilupti linkusią odą.
– vartokite maistą, turintį daug baltymų, vitaminų A, E ir C. Jie padeda jūsų odai išlikti sveikai ir sumažinti neigiamą poveikį, pvz., saulės įdegį ir besilupančią odą.

4. Venkite kasymo, lupimo ar rankiojimo atplyšusių odos lopinėlių. Šitokie veiksmai gali sukelti infekciją ir nutolinti įdegusios odos gydymą.

– drėkinkite, kai įdegusios vietos niežėjimas pradeda jus erzinti. O jei reikia, atsargiai nukirpkite atsilupusios odos gabalėlius. 

Linkiu sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.