Kaip piešti mandalas?

Mandalos yra daugiau negu tik lengvas būdas nupiešti ką nors gražaus. Tai yra ir tam tikra meditacijos forma, galinti atnešti į tavo gyvenimą taiką ir ramybę. Piešdama visada koncentruokis į vidurinę mandalos dalį, tai tau bus kaip kablys, už kurio užsikabinsi, kai mintys pradės važiuoti į šalį. Mandalų piešimas taip pat turi didelį potencialą kaip dvasinė praktika tavo asmeninei evoliucijai.

1. Gauk mandalos šabloną; jei tokio neturi, tada nusipiešk apskritimą ant balto popieriaus lapo, naudodama arba skriestuvą, arba ką nors apvalaus.

2. Susirask mandalos vidurį. Mandalos šablone vidurys būna pažymėtas. Jei pieši su skriestuvu, vidurys bus jo palikta skylutė. O jei naudoji lėkštę ar pan., tada nubrėžk tiesią liniją nuo viršaus iki apačios, tada liniją iš kairės į dešinę – jų susikirtimo taškas bus vidurys.

3. Išlaikyk mandalą simetrišką – taip ji gražiai atrodys. Kartu su vidurį rodančiomis linijomis nubrėžk ir linijas tarp jų. (Na, kaip kompase – šiaurė-pietūs, rytai-vakarai, šiaurryčiai-pietvakariai, šiaurvakariai-pietryčiai.) Jei turi madalos šabloną, visa tai ten jau bus pažymėta. Jei viską pieši pati, tau reikės liniuotės ir kampamačio, kad atsižymėtum mandalos linijas. Geras standartas – naudoti 45 laipsnių kampus – tai gausis 8 linijos.

4. Pieštuku arba markeriu rato viduryje nusipiešk mažą formelę. Tai gali būti rombas, kvadratas, apskritimas arba žvaigždė.

5. Tos formos išorėje nusipiešk kitą formą. (Gali bet kuriuo metu pakeisti spalvas.)

6. Kartok tai aplink savo centrinį motyvą.

7. Toliau piešk – pridėk naujų motyvų, didink žiedus, po truputį eidama link mandalos išorės. Lengvi motyvai – tai, pvz., ašaros, gėlės, vėduoklės, spiralės, geometrinės formos, taip pat visokios kitokios tau patinkančios formos, tokios kaip drugeliai, paukščiai, delfinai ir t.t. Kai kuriuos motyvus kartok, taip pat pridėk naujų. Kai kurias formas piešk ant kryptinių linijų, kitas tarp tų linijų, kad dizainas būtų gražesnis. Tai ypač svarbu einant link išorės, kur yra daugiau erdvės tarp linijų.

8. Bandyk kai kuriuos motyvus perdengti vienus su kitais; tai sukuria naujų įdomių formų, kurios vis dar harmonizuos tai, ką jau esi nupiešusi. Judant link išorės, tavo motyvai didės, nes turėsi vis daugiau erdvės. Tada gali pradėti dėlioti vienas formas viduje kitų, taip sukurdama dar įdomesnių.

9. Gali būti, kad panorėsi sugrįžti ir ką nors pridėti ankstesniame rate. Tai irgi gerai. Mandala būna baigta tada, kai tau atrodo baigta.

10. Jei piešei pieštuku, gali mandalą nusiskenuoti ar pasidaryti jos fotokopiją. Taip galėsi ją nuspalvinti keliais variantais ir pasidalinti ja su kitais.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.