Žinoma, kad pragulas galima išgydyti namų sąlygomis.
Pragula – tai vietiškai pažeista oda ir po ja esantys audiniai, sąlygota spaudimo trynimosi ar šių veiksnių derinio pasekmė.
Remiantis Europos konsultacinės pragulų gydymo grupės rekomendacijomis, pragulos skirstomos į:
I laipsnis – nepažeistos odos neblykštanti eritema.Pakitusi odos spalva, padidėjusi temperatūra, tinimas ar sukietėjimas irgi gali būti pragulos požymiais, ypač asmenims, kurių odos spalva tamsi.
II laisnis – dalinis odos suplonėjimas apimantis epidermį, dermą ar abu sluoksnius. Opa yra paviršinė, kliniškai atrodo kaip nubrozdinimas ar pūslė
III laipsnis- -odos nebelieka, pažeidžiamas poodis ar atsiranda jo nekrozė, pažeidimas plinta gilyn,tačiau neapima po poodžiu esančios fascijos.
IV laipsnis – žymus audinių irimas, nekrozė arba raumenų, kaulų, atraminių struktūrų pažeidimas, odos sluoksnis gali būti išlikęs ar suiręs.
Gydymas taip pat priklauso nuo pažeidimo laipsnio.
Svarbiausia – tai žaizdos išvalymas nuo pažeistų audinių. Tam puikiai tinka Tena firmos Tena Whash prausimosi putos. Žaizdą – pragulą taip pat reikia dezinfekuoti, kas nepatektų nfekcija, pvz. Octenisept purškalu. Jis negraužia pažeistos odos.
Taip pat labai svarbu, kad pažeista vieta nebūtų spaudžiama, kvėpuotų. Gyjimą labai paspartina ir hidrokoloidinių tvarsčių naudojimas. Tačiau svarbiausia, žinoma, yra pragulų profilaktika.
Sėkmės Jums!
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.