Kaip išmokti piešti?

Piešimas yra geras įgūdis ir puikus hobis. Tačiau jei nesi gera piešėja, tai nebus taip jau linksma. Dauguma žmonių tau pasakytų, kad reikia lankyti dailės pamokas, bet jos kainuoja, gali truputį gąsdinti ir ne visada gerai tinka tavo stiliui. Taigi jei nori išmokti piešti be jokių kursų, tada paskaityk…

  1. Išmok piešti tai, ką matai. Tai vienas iš svarbiausių žingsnių norint pasidaryti geru menininku. Kas gi norės, kad nupieštum jų portretą arba jų mėgstamos vietos eskizą, jei piešinys nebus toks, kaip matai? Per daug nebijok – dauguma žmonių kartais klysta, ir klaidos GALI būti ištaisytos. Nebijok piešti to, ką matai. Kartais eskizo pradžia gali atrodyti klaikiai, bet vėliau pamatai, kad eskizas išėjo nuostabus. Taigi pirmyn. Kai kitą kartą pieši kokį žmogų, pirma apsibrėžk jo veido kontūrus, tada jo nosį, akis, dantis. Teks pasipraktikuoti, bet rezultatas bus to vertas.
  2. Pasiimk iš bibliotekos knygų apie piešimą ir pasiieškok nemokamų kursų internete. Internete gali rasti daug gerų straipsnių arba parodymų, kaip piešti. YouTube pilna video, kur tai rodoma. Ten gali bent jau pasisemti minčių, tau duos patarimų kokias medžiagas įsigyti ir kaip išmokti gerai piešti.
  3. Praktikuokis naudodama skirtingus stilius ir įrangą. Labai praverčia, jei išmoksti naudotis tušu, dažais ir kitokiais piešimo stiliais. Kai kurie piešimo stiliai yra spirališki, kiti labiau remiasi tekstūra ir tonu negu linijomis. Tau reikės išmokti, kaip naudotis šiomis skirtingomis piešimo šakomis, nes gali pasitaikyti tokia, kuriai tu būsi ypač gabi. Pabandyk piešti tušu arba ne tiek linijomis, kiek tonais. Galbūt pabandyk kiek spirališkas arba lenktas linijas – arba labai tiesias ir robotiškas? paeksperimentuok.
  4. Prieš piešdama detales ir pridėdama tekstūros, išmok sustatyti dideles formas į proporcijas. Nieko tokio, jei tai darysi labai plonomis, blyškiomis linijomis, kai kurie dailininkai net neištrina eskizo linijų. Šio proceso metu galima anksti pagauti dideles klaidas, pvz., per dideles akis arba per mažą viršutinę galvos dalį, kol dar nepradėjai piešti smulkių detalių.
  5. Išmok apie šešėlius, linijas, tonus, tekstūrą ir atspindžius. Tai jau kiek sunkesnis žingsnis, nes kai kuriuos iš tų įgūdžių įvaldyti sunku. Tačiau tai būtina, todėl net negalvok praleisti tą žingsnį. Sužinok, kur atsispindi šoninė šviesa, kai saulė šviečia tokiu kampu, kaip linijų pridėjimas ar atėmimas pakeičia piešinį, kaip šešėliai padaro piešinį daug tikroviškesnį. Vėlgi pažaisk ir paeksperimentuok. Nupieš kvadratą, tada užpaišyk jį tamsiu, palaipsniui šviesėjančiu šešėliu. Nupiešk balioną arba obuolį, o tada nuo jo atsispindinčią šviesą. Pridėjus šiek tiek smulkmenų, piešinys gali atrodyti daug tikroviškesnis ir detalesnis.
  6. Praktikuokis su skirtingais pieštukais. „H“ pieštukai yra „hard“ – kieti, jais piešiamos blyškesnės linijos, ir kuo kietesni, tuo smailiau juos reikia nudrožti. Kuo aukštesnis skaičius, tuo jie kietesni. 2H yra kietesnis negu H, 6H yra labai kietas ir naudojamas brėžiniams. HB yra vidutinis, kaip ir standartinis No.2 pieštukas. Jais galima piešti ir plonas linijas, ir kažkiek šešėlių. Laikyk daug jų eskizams. „F“ reiškia „fine“ – kiek kietesnis už HB, bet minkštesnis už H. Tai geras rašymo ir eskizo pieštukas. B yra minkštesnis už HB – kuo didesnis skaičius, tuo minkštesnis. 6B ir 9B yra tokie minkšti, kad jais piešti – beveik tas pats, kas anglimi. Jie išraiškingi ir labai tinka tamsiam fonui bei šešėliams.
  7. Išsirink kokį dalyką, kurį mėgsti ir nori gerai jį nupiešti. Pabandyk nupiešti tą objektą arba žmogų daugeliu būdų. Tai gali būti kokio žmogaus, kurį myli, nuotrauka, toks objektas kaip tikroviška šilkinė rožė arba įdomi vaza, medis už lango arba katė įvairiose pozose. Jei padarysi daug skirtingų to objekto piešinių iš skirtingų pusių, pamatysi, kaip sparčiai progresuoji. Kaskart piešdama pastebėsi vis ką nors naujo. Proporcijos su laiku gerės, šešėliai darysis tikslesni, geresnis bus ir išdėstymas. Išbandyk ir skirtingas priemones – pieštuką, tušą, spalvotus pieštukus. Galų gale nupieši tokį piešinį, kurį jau norėsis pasikabinti ant sienos.
  8. Išstudijuok anatomiją. Taip, visai kaip per biologijos pamokas. Paišyk skeletų eskizus ir kopijuok raumenų diagramas. Tai gali atrodyti keista ir kraupoka, bet iš kitos pusės, tai reiškia, kad gali nupiešti gerų skeletų ir kaukolių bei pašiurpinti savo draugus. tai taip pat padės išmokti žmogaus proporcijas ir suprasti, kaip juda žmogus. Tas pats galioja ir gyvūnams – pasiskaityk apie gyvūnų anatomiją. Beveik visos meno knygos apie gyvūnų piešimą turi anatomijos skyrių.
  9. Žiūrėk į viską ir įsivaizduok, kaip galėtum tai nupiešti. Stovėdama eilėje pažiūrėk į kokį žmogų ir įsivaizduok jį kaip piešinį. Įsivaizduok, kad laikai pieštuką ir pieši to žmogaus veido eskizą. Įsivaizduok, kaip pieši šešėlius aplink jo akį, apibrėži vyzdį ir rainelę. Jeigu dažnai svajosi, kad pieši daiktus tokiu stiliumi, kokiu norėtum nupiešti, tu mintyse darai bandymus ir klaidas. Tu dar nepaėmusi pieštuko išsiaiškinsi tiek dalykų, kad pamatysi, kaip pagerės tavo piešiniai.
  10. Praktikuokis, praktikuokis, praktikuokis. Piešimo įgūdžiai neateina nusipirkus įmantrių molbertų ir pieštukų. Jie ateina su praktika. Kai tik turi laisvo laiko, atsisėsk ir nupiešk kokį eskizą, pasipraktikuok su šešėliais, tonais ir t.t. Piešk ir sunkius, ir lengvus dalykus. Piešk žmones, detaliai arba abstrakčiai. Pridėk šviesos atspindžius. Įvaldyk viską, ką tik gali, pastoviai tobulink įgūdžius. Mėgaukis tuo.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Vertintojų: 4

Kol kas įvertinimų nėra.