Kaip pagerinti savo uoslę?

Galima užsinorėti pagerinti uoslę dėl įvairių priežasčių. Viena iš jų – uoslė yra tiesiogiai susijusi su skoniu. Pabandykite ką nors suvalgyti užsikimšus nosį! Uoslė labai svarbi ir degustuojant vyną, alų, kavą, netgi arbatą. Ir šiaip daug maloniau, kai gali geriau užuosti gėlių, medžių, rudeninių lapų ar kokį kitą kvapą. Taigi tą galima padaryti tokiais žingsniais:

  1. Atkreipkite daugiau dėmesio į užuodžiamus kvapus. Su pojūčiais tas pats, kas ir su raumenimis – jeigu nesinaudosi, sunyks. Galite netgi taip treniruotis: užsirišate akis, o kas nors pakiša jums po nosim įvairius daiktus, ir jūs atspėjate, kas ten.
  2. Įsidėmėkite, kokią savijautą jums sukelia tam tikri kvapai. Nervai, priimantys kvapus, yra tiesiogiai susiję su smegenų emocine dalimi. Pvz., tyrimai parodė, kad greito maisto, šviežios duonos arba tešlos kvapai padidina tikimybę, kad vairuotojas vairuos neatsargiai; pipirmėtės ir cinamono kvapai gerina vairuotojų gebėjimą susikaupti ir mažina dirglumą;  citrinos ir kavos kvapai skatina blaivų mąstymą ir bendrą susikaupimą.
  3. Venkite maisto, nuo kurio gaminasi daug gleivių. Turbūt pastebėjote, kad susirgus sloga gerokai suprastėja uoslė, arba net visai išnyksta? Nosies membranų, kuriose yra uoslės nervų galūnių, užsikišimas gali pabloginti uoslę, ir čia gali pagelbėti, jeigu vengsite maisto, kuris tai skatina (pieno, sūrių, jogurtų ir ledų).
  4. Venkite medžiagų, kurios gali susilpninti uoslės pojūtį. Uoslę galite prarasti nuo kai kurių vaistų nuo peršalimo, kaip kad keleto į nosį lašinamų Zicam produktų. Uoslę blogina ir rūkymas. Taip pat minimaliai vartokite alkoholio, nes kai pakyla alkoholio kiekis kraujyje, pablogėja uoslė.
  5. Vartokite daugiau cinko turinčio maisto. Dažnai uoslė pablogėja nuo cinko trūkumo. Daug cinko turi toks maistas kaip austrės, lęšiai, saulėgrąžos ir pekano riešutai, taip pat naudinga ir multivitaminus vartoti, kad gautumėt kiekvieną dieną bent po 7 mg cinko.
  6. Mankštinkitės. Tyrimai parodė, kad uoslė stipriausia būna po mankštos – dar viena priežastis palaikyti gerą formą.
  7. Naudokite drėkiklius. Daugiau drėgmės ore reiškia ir daugiau drėgmės nosyje, kuri sustiprina kvapus.
  8. Laikykitės toliau nuo smarvės. Ilgas buvimas ten, kur yra blogas kvapas, mažina jūsų sugebėjimą užuosti.
  9. Kai bandote atpažinti kvapus, įkvėpkite keletą kartų negiliai, o ne vieną kartą giliai. Juk taip daro ir šunys bei katės, kai bando ką nors užuosti.
  10. Kai perkate produktus, įsidėmėkite, kad skaniausiai kvepia tai, ko labiausiai reikia organizmui. Todėl rinkitės tai, kas skaniausiai kvepia. Čia naudinga netgi uostyti vaistus arba vitaminų buteliukus. (Nors prieš vartojant tuos vaistus arba vitaminus reikėtų pasitarti su gydytoju.)

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.