kaip dangstyti rozes pries ziema , kad nenusaltu?

Ruošiant rožes žiemai svarbiausia užtikrinti, kad augalai nustotų augti dar neprasidėjus didesniems šalčiams. Paruošti žiemos miegui jas galima taip:

  • Nustok jas tręšti šešias savaites prieš pirmąsias šalnas. Jei tręši ilgiau, rožės gali ir toliau augti tada, kada jau būna nebesaugu. Taip pat ir mažink laistymą, bet neleisk joms visiškai išdžiūti.
  • Leisk joms išauginti uogas. Užuot nukirpus peržydėjusius žiedus, duok jiems subrandinti sėklas. Kai kurios rožės išaugina sėklas dar vasarą ir toliau sėkmingai sau auga, todėl ne visi tiki, kad tai padeda, bet dauguma augalų po sėklų subrandinimo sulėtina vegetaciją, ir rožės ne kitokios.

Rožes žiemai dangstyk ne tik nuo šalčio, bet ir nuo džiovinančių vėjų bei atlydžių, dėl kurių rožės gali pradėti per anksti augti. Taigi vadovaukis tokiais patarimais:

  1. Gerai laistyk augalus. Paprastai tam užtenka lietaus, bet jeigu mažai lyja (kaip dabar), gerai jas palaistyk (iki mažiausiai 45 cm gylio) po pirmųjų šalnų, bet prieš ateinant gruodui.
  2. Rudenį, kai naktimis jau dažnai užeina šalnos, ant augalų pagrindo užmesk keletą kastuvų žemių, kad žemės siektų apie 30 cm virš išsišakojimo. Kad būtų lengviau, stiebus nukirpk 90-120 cm virš to sluoksnio ir surišk juos virvele. Nesijaudink dėl stiebų, likusių virš žemių sluoksnio; pavasarį vis tiek teks juos nugenėti. Žemių paimk iš kur nors kitur, ne iš rožyno – nereikėtų kapstytis apie rožių šaknis.
  3. Kai žemė kaip reikiant įšąla, tą žemių sluoksnį apklok storu (bent 30 cm) mulčiaus sluoksniu – pvz., šiaudais, lapais, kompostu. Taip užtikrinsi, kad žemė liks įšąlusi, o augalai apsaugoti. Jei ant augalų liko lapų, nuskink juos. Kad apsaugos nenupūstų vėjas, rožę apsupk vieliniu tinkleliu ir priberk ten mulčiaus. Kai kurie sodininkai tiesiog viršutinę rožės dalį apvynioja storu laikraščių sluoksniu, vidų užpildo lapais arba šiaudais ir viską apriša virvute.
  4. Pavasarį, kai žemė pradeda atšilti, pradėk atsargiai nukasinėti dirvožemį nuo augalo pagrindo. Tik nepradėk to daryti per anksti. Geriausia tą daryti jau pražydus forzicijoms (tas pavasarį geltonai žydintis krūmas). Atkasinėk atsargiai, nes jau gali būti prasidėjęs augimas – ieškok išbrinkusių ir pradėjusių sprogti pumpurų. Tokius pumpurus lengva nulaužti, todėl svarbu atsargiai dirbti prie augalo. Geriau juos nuplauk vandeniu, o ne nukask rankomis.

Geros žiemos tavo rožėms 🙂

http://www.dummies.com/how-to/content/protecting-roses-from-winter-damage.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.