Kaip įveikti baimę būti vienam?

Dauguma žmonių mėgsta karts nuo karto pabūti vieni, bet būna ir tokių, kurie to tiesiog bijo, net jeigu ir visai trumpam pasilieka vieni. Jeigu esate viena iš tokių žmonių, gali būti, kad sergate autofobija – liguista baime būti vienam. Jos simptomai būna baimės jausmas, nerimas, drebulys, padažnėjęs širdies ritmas, dusulys. O priežastys gali būti stresas, depresija arba kitos psichinės sveikatos problemos. Ir štai ką galite padaryti, kad atsikratytumėte tos autofobijos:

  1. Išvystykite pasitikėjimą savimi. Niekada savęs nenuvertinkite, vis priminkite sau, kad esate daug geresnė už kitus.
  2. Niekada savęs nelyginkite su kitais. Kiekvienas turi ir gerų, ir blogų bruožų. Jeigu jums kas nors nesiseka, nieko čia baisaus! Galbūt jums sekasi kiti dalykai, kurių gal net nežinote, taigi pabandykite atrasti savo paslėptus talentus.
  3. Pasistenkite įveikti drovumą. Visuomet išreikškite savo mintis garsiai; nekreipkite dėmesio, net jeigu kiti iš jūsų juoksis.
  4. Bendraukite. Bendravimas yra kelias į sėkmę. Kuo dažniau kalbatės, tuo daugiau žinote apie kitus.
  5. Savanoriaukite. Prisijunkite prie kokios nors savanorių organizacijos. Tai ne tik padidins jūsų pasitikėjimą savimi, bet ir suteiks progą sutikti daugiau žmonių.
  6. Būkite optimistė. Stenkitės pozityviai galvoti apie savo mintis ir darbus, nebūkite pesimistė.
  7. Pasikonsultuokite su gydytoju. Autofobija gali būti įvairių rūšių, ir kad ją įveiktumėte, reikės imtis tam tikrų priemonių, o čia jau geriausiai galės patarti gydytojas.

Linkiu sėkmės 🙂

http://www.wikihow.com/Overcome-Autophobia-(Fear-of-Being-Alone)

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.