Kaip būti atlaidesniam?

Atlaidumas – tai savybė, kuri sukelia kitų žavėjimąsi ir pagarbą. Daugumai žmonių sunku išvystyti šią savybę, ypač tiems, kurie buvo labai įskaudinti. Tapimas atlaidžiu yra procesas – gijimo procesas, bet tai įvykdomas dalykas, net ir tiems, kurie ten, kur turėtų būti atlaidumas, nešiojasi pyktį ir kartėlį.

Klinikinis psichologas Dr. Larry Nims’as supriešina atlaidumą su psichologiniu skausmu, kliūtimi sveikam bendravimui ir dabartinių santykių apnuodijimu negatyvumu. Žingsneliai, kuriuos žengiate mokydamasis atleisti, iškels į paviršių emocijas, kurias mieliau pasiliekate sau, bet jei norite išmokti atleisti, tada reikės stoti akis į akį su tomis emocijomis.

  1. Pripažinkite, kad negalite kontroliuoti visos visatos. Atrodo akivaizdu, ar ne? Bet mokantis atleisti reikia pripažinti, kad negalite kontroliuoti kitų žmonių reakcijos. Nors ir kyla pagunda galvoti atvirkščiai, ne jums spręsti, kas teisinga ir kas ne. koncentruokitės ties savo paties veiksmų ir reakcijos kontrole, o ne kitų.
  2. Ieškokite teigiamų dalykų. Prisiminkite įvykį, kuris padarė jus neatlaidžiu, ir aprašykite jį. Paieškokite gerų dalykų, kurie nutiko dėl to įvykio (jei tokių buvo), ir koncentruokitės ties jais.
  3. Išsiugdykite užuojautą. Be abejo, jūs jaučiate, ką kitas žmogus negero padarė, ir jums visai nebūtina galvoti apie tai kaip nors kitaip, bet pabandykite įsivaizduoti save jo vietoje.
  4. Nustatykite padarytą žalą. Patariama tiksliai nustatyti, kokia žala jums buvo padaryta, ne vien jausmais. Be šito jūs negalėsite kaip reikiant atleisti.
  5. Pasirinkite atleisti. Kai išleidžiate lauk savo potencialiai labai suprantamą teisę nubausti kitą žmogų už jo blogus darbus, svarbu prisiminti, kad jūs taip pat nepripažįstate, kad tai, ką jis padarė, buvo gerai arba „nieko tokio“. Tai tiesiog reiškia, kad jūs pasirenkate jo nebausti arba nelaikyti širdyje kartėlio. Tam tikra prasme jūs tuo pačiu išlaisvinate save.
  6. Atleiskite sau. Reikia nepamiršti ir savęs. Esant stresinėms ir skausmingoms situacijoms, daug žmonių elgiasi taip, kad paskui gailisi. Todėl reikia atleisti sau už netinkamus pasirinkimus, kuriuos esate padarę.

Kai nužengsite visus tuos žingsnius atleidimo link, būsite įgiję pakankamai stiprybės, kurios reikia norint pasirinkti atleisti.

http://life.gaiam.com/article/how-become-more-forgiving

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.