Kaip nugalėti baimę sėsti prie vairo?

Atsakymas #1:

Mano manymu, jei egzistuoja tokia baimė, gal apskritai neverta sėst už to vairo. Juk yra daugybė alternatyvų, tuo tarpu Lietuvoje nėra optimalių sąlygų mokytis. Žinoma, galima žaisti su tais papildomais kursais, bet kadangi dauguma instruktorių dirba tik dėl pinigų, nelabai ką jums ir padės, kai turite baimę. Jie ne psichologai. Tuo tarpu jūs nedrąsiai vairuodamas net ir sekmadienį galite sukelti avarines situacijas, kurios gali lemti mašinos sudaužymą, kas dar mažiausia bėda – žmogaus sužalojimus ar žūtį, kas jau yra didelė problema. Gerai apmąstykite šį pasirinkimą.

Bet jei jau nuspręsite mokytis vairuoti ir bandyti atsikratyti šitos baimės, tuomet labai tikslingai išsirinkite vairavimo mokyklą. Tiems, kas tokios baimės neturi, vairavimo mokyklos pasirinkimas itin didelės įtakos gali ir neturėti. Tačiau jei turite tokių psichologinių problemų, konkreti vairavimo mokykla ar konkretus vairavimo instruktorius gali reikšti labai daug. Todėl prieš pasirinkdami kur mokytis, paskaitykite atsiliepimus apie vairavimo mokyklas jūsų mieste. Tą galite padaryti pasinaudoję https://www.automotoket.lt. Susiraskite savo vairavimo mokyklą, pasirinkite vairavimo kategoriją ir vairavimo kursus, kuriuos norite lankyti ir paskaitykite mokyklų vertinimus bei buvusių mokinių atsiliepimus, kurie padės susidaryti objektyvesnį vaizdą apie tai ar tokia mokykla padės nugalėti baimę sėsti prie vairo ar tik ją sustiprins.

Atsakymas #2:

Turbūt visiems naujiems vairuotojams taip būna 🙂 Abejoju ar verta pasiimti papildomas pamokas, jei jau žinote kaip vairuoti ir esate išsilaikęs teises, nebent jau būtų praėję daug laiko po to, kai išsilaikėte tas teises. O norint vairuoti be baimės, reikia vis praktikuotis ir praktikuotis, kitos išeities nėra. Reikia išmokti atsipalaiduoti. Ir bandykite vadovautis tokiais patarimais: 

  1. Gerai susipažinkite su savo mašina. Atsisėskite į vairuotojo sėdynę ir viską išsiaiškinkite apie savo mašiną. Raskite visus pagrindinius valdymo mygtukus ir rankenėles, pvz., valytuvų, šviesų, saugos diržų, posūkio signalų.
  2. Nusistatykite pagal save sėdynę ir veidrodėlius. Veidrodėlius reikėtų nusistatyti kaskart sėdant į mašiną, pradedant galiniu.
  3. Įsivaizduokite, kad vairuojate. Ką darytumėte, jei vairuotumėte? Pasikartokite stabdymą, posūkius ir pavarų perjunginėjimą, jei jos rankinės. Įsitikinkite, kad gerai žinote pagrindinius mygtukus/perjungimus, ir kur jie yra.
  4. Patraukite į šalį viską, kas blaško dėmesį. Vairuokite tik kartu su žmogumi, kuriuo pasitikite, o visiems kitiems – lauk iš mašinos. Radijo arba visai neįjunkite, arba paleiskite tyliai. Prieš sėsdamas į mašiną stenkitės išgerti pakankamai vandens ir nueiti į tualetą.
  5. Prisiminkite, kad „pagavus kablį“, vairuoti turėtų būti smagu. Nežiūrėkite į mašiną kaip į priešą – jei žinosite, kaip ją įkalbėti, ji nuveš jus ten, kur reikia.

Gero vairavimo 🙂

Šaltiniai:

http://www.wikihow.com/Overcome-the-Fear-of-Driving-for-the-First-Time

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.