Kaip išlyginti kreivus dantis?

Yra keletas būdų ištiesinti arba sutvarkyti dantis:

1. Dantų performavimas. Tai apima rankiniu būdu tvarkant dantų kontūrus ir juos formuojant taikant švelnų dildinimą ir poliravimą. Tokiu būdu odontologas pašalina disbalansą dantyse, mažas daleles ir kitus nelygumą skatinančias skaidulas. Tačiau šio metodo rezultatai labai nežymus. Ypač tiems, kurių dantų kreivumas yra stiprus.

2. Plombavimas (bonding). Gali būti naudojama medžiaga surišėja – derva ir kvarcas. Taip daromi dantų dalių prototipai (parenkama pagal paciento dantį), kurie, užtepus geliniu skysčiu, yra priklijuojami prie danties, paskui šviečiami lazeriu, kad prisitvirtintų ir, galiausiai, nupoliruojami. Ši kosmetinė procedūra padeda tvarkyti nuskillusius dantis, sumažinti tarpus tarp dantų, esant nelygiems dantims.

3. Porcelianinės laminatės. Jomis laikomos 0,3–0,5 mm storio porceliano plokštelės, kuriomis dengiami priekiniai dantys. Kadangi jos yra labai plonos, tai dantų audinys nušlifuojamas kaip įmanoma mažiau. Dantenų audiniai gerai toleruoja porcelianą, jis nesukelia alergijos. Tiesa, šie laminatai gali visiškai pakeisti žmogaus šypseną, tačiau neginčytinai sutvarkys dantų išsidėstymą, formą ir spalvą. Yra patvaresni ir keisti gali reikėti tik po ~ 15 metų.

4. Dantų kabės. Tradicinės dantų kabės yra daromos iš smulkių, metalinių laikiklių, kurie pritvirtinami prie dantų naudojant specialius klijus. Vielutės „eidamos“ per kabes, traukia dantį. Jį tiesina. Patvirtinti ir paveržti reikėtų kiekvieną mėnesį. Tiesa, reikia laiko prie jų priprasti. Jos braižo vidinę skruostų ir lupų pusę, be to, jas reikia nešioti 1-2 metus.

5. Danties įstūmimas į jo vietą. Tai skausminga procedūra, kurios rezultatai gali pareikalauti ir dantų implanto ar „tiltelio“ vėliau, jei po įstūmimo tarpas būtų didelis. Tačiau tai yra veiksminga ir greitai gyjanti procedūra.

6. Galima atlikti ir žandikaulio rekonstrukcijas, kurios padės įstumti dantis ir juos ištiesinti. Tačiau tai dažniausiai taikoma turint genetinių sutrikimų ar netaisyklingai augant veido kaulams. Ši procedūra labai skausminga ir reikalaujanti daug pastangų bei noro. Juolab, kad atlikus žandikaulio rekonstrukcijas, bent jau pradžioje (o kartais ir ne) jis yra sutvirtinamas metaliniais laikikliais.

Jūsų atveju, manau, reikėtų, pasitarus su specialistu, rinktis iš pirmų trijų variantų.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.