Kaip išmokyti papūgą kalbėti?

Svarbiausias reikalavimas, norint išmokyti papūgą kalbėti – tai geri santykiai su jūsų paukščiu. Išgąsdintas paukštis mieliau laikysis tyliai, kad būtų nepastebėtas, arba kiauras dienas rėks, nes jausis vienišas. Laimingas ir patenkintas paukštis leidžia garsus, lyg norėdamas pasakyti „Ei, aš čia, eikš, pažaiskim!“ Čia prasideda pirmieji mėginimai kalbėti.

Jeigu pradedate nuo šnekių rūšių, tokių kaip Afrikos pilkoji papūga arba Amazonės papūga, tiesiog kasdien šnekėkitės su savo paukščiu. Ryte jai sakykite „Labas rytas“, o padėdama nakčiai į narvą sakykite „labanakt“. Tas pats ir lesinant. Vadinkite vardais visus daiktus, kuriuos tik duodate paukščiui – sėklas, vandenį, obuolį, vynuoges, morką ir t.t. Kai nešatės paukštį iš vienos vietos į kitą, sakykite jam, kur einate – pvz., „einam į virtuvę“. Kalbėkitės su paukščiu kaip su protingu vaiku, bet ne kaip su kūdikiu, nes papūga būtent tokią kalbą ir išmoks.

Pirmieji paukščio bandymai kalbėti gali skambėti kaip vapėjimas. Bet paskui tas vapėjimas pasidarys aiškesnis ir sukris į garsus bei žodžius. Banguotoji papūgėlė gali išmokti kalbėti vos sulaukusi šešių mėnesių; Afrikos pilkoji papūga – nuo 9 mėnesių iki metų, priklausomai nuo paukščio. Su Amazonės papūgomis reikia pirmuosius dvejus metus daug kalbėti – vyresnio amžiaus papūga gali ir niekada neišmokti kalbėti, jei to nesimokė būdama jauna. Nepamirškite, kad kai kurios papūgos gali ir niekada nekalbėti.

Antras svarbus dalykas mokant paukštį kalbėti – jį pagirti. Tai gali būti atsisukimas į paukštį, pažiūrėjimas jam į akis ir pasakymas „Geras paukštelis!“. Paukščiai mėgsta žmonių dėmesį, ir galite tuo pasinaudoti. Bet neaiškių žodžių per daug negirkite. Didžiausius pagyrimus pasilaikykite gerai tariamiems žodžiams, kuriuos norėtumėte, kad papūga prisimintų. Kai paukštis išmoksta lasvai šnekėti, galite jį mokyti norimų žodžių ir frazių, kartodama juos vėl ir vėl, bet visa gudrybė yra juos pabrėžti. Tarkite juos taip, kad skambėtų jaudinamai. Šitaip daug papūgų išmoksta keiktis – kai užsigauni kojos pirštą ir prapliumpi keiksmais, jie papūgai gražiai skamba, nes juos tari su didele energija.

Galima įsigyti kalbėjimo įrašų papūgoms, arba pasidaryti jų pačiam. Problema tik ta, kad paukščiui gali pasidaryti nuobodu pastoviai klausytis tą patį įrašą. Jeigu pasirinksite šį metodą, duokite papūgai klausytis įrašo ne daugiau kaip 20 minučių per dieną. Galų gale papūgos kalbėjimui gali talkinti ir radijas arba televizija, tik paukštis gali pagauti nebūtinai tuos žodžius, kurių jūs norėtumėte.

Sėkmės!

http://www.dummies.com/how-to/content/understanding-why-parrots-talk.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.