Kaip tapti modeliu?

Labai daug žmonių nori tapti modeliais, nes tai jiems atrodo labai žavu, jie nori būti pripažinti madų pasaulyje. Modelių darbe konkurencija yra ypatingai didelė, daug norinčių tapti modeliais būna atmetami, bet sėkmės pasiekę modeliai dirba tai, ką mėgsta. Čia pateikiama šiek tiek tiesos apie tapimą modeliu, ir šiek tiek patarimų, kaip to pasiekti.

1. Pagrindai

 1. Rūpinkis savimi! Būtinai reikia turėti bruožų, liudijančių gerą sveikatą. Valgyk sveiką maistą ir gerk sveikus gėrimus, sportuok, rūpinkis savo išore (taip pat ir vidine ramybe), ir rinkis gerus drabužius. Žiūrėk, kad tavo oda būtų švari ir spindinti. Prauskis veidą kas rytą ir kas vakarą, kartą per savaitę darykis pilingą ir nepamiršk eidama miegoti nusiplauti makiažo. Svarbu turėti sveikus ir žvilgančius plaukus, taip pat ir būti geros fizinės formos. Susirask trenerį, kuris dirba su modeliais. Pasakyk jam savo tikslus modelio karjeroje ir kaip norėtum atrodyti. Ir valgyk teisingą maistą. Priešingai negu tau sako kai kurie žmonės, turėtum valgyti sveiką maistą, o ir sveikais kiekiais. Pagrindą turėtų sudaryti vaisiai, daržovės, pilno grūdo produktai ir baltymai. Kuo labiau venk tokių dalykų kaip cukrus, krakmolas, tušti angliavandieniai ir nesveiki riebalai.
 2. Sugalvok, kokios rūšies modeliu norėtum būti. Techniniu atžvilgiu modeliu gali būti bet kas. Bet nepamiršk, kad jei neatitiksi tam tikrų reikalavimų, tau darbo pasirinkimas bus labai ribotas, ir tau gali tekti visa tai kompensuoti kitomis savybėmis (technika, patikimumu ir t.t.). Pvz., jei turi apvaloką kūną, gali būti didelių dydžių drabužių modeliu. Fotomodeliams svarbiausia yra veidas ir puiki asmenybė. Apatinių drabužių modeliu gali būti moteris su didelėmis krūtimis, bet mažais klubais. Jei neatitinki standartų, galima būti ir rankų, kojų, plaukų modeliu.
 3. Apsišviesk. Apie modelio darbą galima daug sužinoti iš knygų ir straipsnių. Tai tau padės pagerinti reikalingus įgūdžius (pvz., pozavimo) ir suprasti, kaip veikia ta industrija (kaip susirasti agentą ir t.t.). Žinok, kad tai pareikalaus vargo. Modelių pasaulyje gražių veidų pilna ant kiekvieno kampo. Vien gera išvaizda negarantuoja modelio sėkmės. Vien kad gautum galimybę, rekia atitikti tam tikriems darbams teikiamus reikalavimus. Modelio darba yra tik rimtiems žmonėms, turintiems unikalią išvaizdą ir charakterius. Kadangi yra tiek daug norinčių patekti į modelius, prasimušti yra labai sunku.

2. Nuotraukų albumai ir agentūros

 1. Pasidaryk savo nuotraukų. Tai yra, ne šiaip tavo nuotraukų su draugais, bet tavo pačios nuotraukų iš arti ir prie lygaus fono. Reikėtų, kad tave nufotografuotų gražioje natūralioje šviesoje, be daug makiažo ir be nieko kadre, kas atitrauktų dėmesį. To reikės agentūroms, kad pamatytų, kaip iš tikrųjų atrodai. Reikėtų nusifotografuoti portretą, visu ūgiu ir iš profilio.
 2. Pasidaryk ir profesionalių nuotraukų. Profesionali fotografija, net jeigu ji ir brangi, duos tau geresnį supratimą apie tavo išvaizdą. Tau tų nuotraukų gali prireikti pokalbyje, todėl žiūrėk į tai kaip į vertą investiciją!
 3. Išsimatuok savo apimtis ir ūgį. Tai padės modelių agentūroms rasti tau vietos. Pagrindiniai matavimai – ūgis, svoris ir batų dydis. Taip pat žinok ir savo drabužių dydžius – pvz., suknelės, klubų, krūtinės ir t.t.
 4. Nueik į modelių agentūrą. Beveik visi dideli miestai turi savo modelių agentūrų, ir dauguma jų karts nuo karto išmeta skelbimų, kad ieško naujų talentų. Pasiimk savo nuotraukų. Jie dažnai paprašo pavaikščioti arba papozuoti. Jie padaro tavo portretinę nuotrauką ir išmatuoja tavo matmenis. Jei atmes, nenusimink; agentūros dažnai ieško visokiausių rūšių modelių, todėl gali būti, kad neatitinki šiuo metu jiems reikalingų standartų. Ir kuo greičiau bėk iš tokių agentūrų, kurios reikalauja didelių pinigų vien už nuotraukų padarymą ar pan. – normalios agentūros taip nesielgia.

3. Modelio darbe

 1. Sakyk tiesą apie savo išmatavimus. Nemeluok, kad esi plonesnė negu esi vien tik tam, kad tave nufotografuotų. Visi sužinos tiesą tada, kai stilistui iškils problemų.
 2. Būk profesionali ir mandagi. Elkis pagarbiai su žmonėmis, su kuriais dirbi. Niekada į nieką nežiūrėk iš aukšto. Gal tu ir modelis, bet tai tau neduoda jokios teisės būti pasikėlusiai. Visada pasirodyk laiku ten, kur esi susitarusi. Jei amžinai vėluosi arba būsi nemandagi, ilgainiui niekas nebenorės su tavim dirbti. Taip pat būk organizuota. Modeliai dažnai gauna paskutinės minutės iškvietimus ir turi labai užimtas dienas. Užmegzk ryšius su fotografais – ryšius ne ta prasme, o profesionalius 🙂 Ir tu padedi fotografui gerai atrodyti, ir fotografas padeda tau gerai atrodyti. Ir žiūrėk į modelio darbą kaip į tikrą darbą. Merginos, kurios rimtai nežiūri į tai, turi mažiau galimybių pasiekti sėkmės. Suprask, kad tai sunkiau negu atrodo ir už tų gražių madų šou bei žurnalų viršelių slypi daug sunkaus darbo. Modelio darba s yra darbas pilnu etatu ir jam reikia skirti visą dėmesį. Savaitė pertraukos, ir tavo karjerai galas.
 3. Pasitikslink, ar ten, kur dirbsi, bus koks nors vizažistas. Kartais kai kuriuos dalykus reikia atsinešti pačiai (pvz., makiažo pagrindą), ir jei jie nėra užsisakę vizažisto, tau teks atitinkamai pasiruošti.
 4. Per fotosesijas būk kūrybinga. Fotografai norės tave matyti pozuojančią įvairiomis pozomis. Svarbiausia yra daug keistis, taigi dirbk prieš fotoaparatą ir sąveikauk su tave supančia aplinka.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 2

Kol kas įvertinimų nėra.