Ką galima dirbti pabaigus ekonomiką?

Baigusieji ekonomiką įsidarbina įvairiose pozicijose, kurios gali būti susijusios su jų studijomis, o gali būti ir nesusijusios. Jie dirba gamyboje, transporte, komunikacijose, bankuose, draudimuose, investicijose ir mažmeninėje prekyboje, taip pat vyriausybinėse agentūrose, konsultavime ir labdaros organizacijose. Visose šiose srityse darbdaviai įvertina ekonomistų supratimą apie sprendimų darymą, jų tyrimų ir analitinius įgūdžius, taip pat jų požiūrio į problemą nacionaliniame ir tarptautiniame kontekste įgūdžius.

Daugelyje studijų programų išvystysi savo mokymosi, bendravimo ir organizuotumo įgūdžius. Ekonomika taip pat padės išvystyti problemų sprendimo įgūdžius, paskatins tave pasidaryti skaičiavimo, IT ir statistinių metodų naudojimo žinove. Gali pasitaikyti ir galimybių įgyti darbo komandoje įgūdžių. Žinios apie alternatyviąsias sąnaudas ir gebėjimas interpretuoti statistinius duomenis yra ypač naudongi įgūdžiai, įgijami ekonomikos studijų metu.

http://whystudyeconomics.ac.uk/After-you-graduate/

Ekonomisto darbo pobūdis priklauso nuo įgytos specializacijos: įmonės ekonomikos, tarptautinės ekonomikos, paslaugų, prekybos ekonomikos. Ekonomistas tiria įvairius ekonomikos reiškinius: finansų ir kainų politiką, šalies ūkio sistemą, tarptautinę prekybą, įdarbinimą, darbo našumą ir išlaidas. Atlieka įmonės veiklos vertinimą. Konsultuoja įmonės vadovus ekonominės krypties pasirinkimo, gamybos plėtojimo, efektyvaus išteklių naudojimo ir produkcijos realizavimo klausimais. Padeda organizuoti įmonės ekonominę veiklą pagal verslo pobūdį. Tikrina, analizuoja ir apdoroja finansinę informaciją, rengia finansines ataskaitas. Vykdo vidaus ir tarptautinius atsiskaitymus. Ekonomistas dirba kompiuteriu ir kita biuro technika. Dirba privačių ar valstybinių verslo įmonių finansų, rinkodaros skyriuose, komerciniuose bankuose, savivaldybėse ir kt. Darbas yra atsakingas ir intensyvus, tenka daug dirbti su dokumentais, dalyvauti dalykiniuose susitikimuose, konsultacijose. Rengiant finansines ataskaitas ir projektus gali tekti dirbti viršvalandžius. Atlyginimo dydis priklauso nuo įgytos kvalifikacijos ir darbo pobūdžio

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.