Iš kur gauti pinigų verslo pradžiai?

Pinigai vienas svarbiausių aspektų verslo pradžioje, kuris kankina ne vieną pradedantį verslininką. Iš kur gauti pinigų įstatiniam uždarosios akcinės bendrovės kapitalui, investicijoms į reklamą, naujų prekių ar paslaugų kūrimą ir pan. Šiandien įmonės steigimo procesas yra supaprastintas. Jeigu neturite 10 000 litų įstatiniam uždarosios bendrovės kapitalui, galite pasirinkti kitą formą – galbūt geriau steigti Mažąją bendriją, kuriai steigiant nereikalingas įstatinis kapitalas arba galbūt veiklą galite vykdyti pagal verslo liudijimą. O gal tai socialinis verslas – tuomet vertėtų pagalvoti apie viešąją įstaigą, kuriai įsteigti taip pat nereikia įstatinio kapitalo. Surinkus 10 000 litų uždarosios bendrovės kapitalui, jį vėliau galima panaudoti visoms įmonės veikloms – darbo užmokesčiui mokėti, paslaugoms ir prekėms vystyti ir pan. Taigi tai nereiškia, kad šią sumą turėsite įšaldyti.

Nemažai galimybių užsitikrinti pradinį kapitalą suteikia ir verslumo konkursai, kurie be naudingų mokymų, geriausiems garantuoja prizus, leidžiančius visiškai arba iš dalies padengti naujos įmonės steigimo išlaidas (pvz. http://verslauk.lt/).

Įvairias naujo verslo finansavimo galimybes teikia Investicijų ir verslo garantijos (Invega), kuri garantuoja Jūsų paskolas iš finansų institucijų. Žinant, kad jos nėra linkę lengvai dalinti paskolas, reikalauja paskolas garantuoti įkeičiant turtą ar pan. tai labai didelė parama pradedančiajam verslininkui. Su invegos pagalba taip pat galima gauti iki 86 tūkst. litų siekiančią „Verslumo skatinimo fondo“ paskolą, kai kompensuojami 95 procentai palūkanų.Daugiau informacijos www.invega.lt

Verslo pradžioje nemažai  naujų įmonių ieško draugų ir šeimos finansinės pagalbos. Jie gali investuoti į naująjį verslą, paskolinti pinigų su palūkanomis arba be jų. Taip pat vis daugiau jaunųjų verslininkų ieško taip vadinamojo „minios finansavimo“, kuomet kiekvienas norintis  gali investuoti į naujai kuriamą produktą, už tai užsitikrindami, kad ateityje pirmieji gaus naujai sukurtą prekę, pvz. www.kickstarter.com

Vis aktyviau į naujuosius verslus investuoja „verslo angelai“  (investiciniai fondai, verslininkai ir pan.), kurie pinigus skiria ir didelio rizikingumo projektams, kurių kiti šaltiniai nefinansuotų. Jie dažnai nereikalauja papildomų turtinių garantijų finansavimui, dalinasi savo patirtimi ir žiniomis, tačiau dažniausiai už investicijas reikalaujama verslo dalies, būsimo pelno ar pan.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.