Ką daryti, kai nosis užsikemša?

Be abejo, nemalonu, kai užsikemša nosis. Ir dauguma žmonių klaidingai mano, kad ji užsikemša dėl snarglių, bet iš tikrųjų ne – nosį užkemša uždegimo ištiktos kraujagyslės sinusuose. O kraujagysles dažniausiai suerzina peršalimas, gripas arba sinusų infekcijos. Kad ir kokia būtų priežastis, norėdami atkimšti nosį, galite pasinaudoti šiais patarimais:

  • Naudokite drėkiklį. Kvėpavimas drėgnu oru gali nuraminti jūsų nosies ir sinusų sudirgintus audinius. Drėkiklis paverčia vandenį į drėgmę, drėkinančią jūsų kambarį. Jis taip pat suskystina snarglius nosyje, kas irgi palengvina kvėpavimą.
  • Palįskite po dušu. Ar pastebėjote, kad išsimaudžius po karštu dušu kvėpavimas iškart pagerėja? Tam yra priežastis. Dušo garai, kaip ir drėkiklis, suskystina snarglius nosyje bei sinusuose ir sumažina uždegimą. Taigi bent jau trumpam jūsų kvėpavimas pasidarys normalus. Toks pats poveikis bus, jei pakvėpuosite garais iš puodo. Kai jis pasieks tinkamą temperatūrą, užsimeskite ant galvos rankšluostį ir kvėpuokite garais, tik žiūrėkit, kad nebūtų per karšti.
  • Gerkite daug vandens. Tinka bet kokie skysčiai – vanduo, sultys, arbata, sriuba. Tai padės suskystinti snarglius nosies ertmėje, mažiau spaudimo reiškia mažiau dirginimo. Jeigu ne tik nosis užkimšta, bet ir gerklę skauda, šilta arbata ar sriuba čia irgi padės.
  • Naudokite druskos purškiklį. Vaistinėse būna druskos tirpalų, skirtų purkšti į nosį – toks purškalas suskystins snarglius ir padės jiems išbėgti, o tai sumažins uždegimą. Kai kuriuose druskos purškaluose esama ir vaistų nuo nosies užsikimšimo, bet prieš juos naudodami geriau pasitarkite su vaistininku. Jeigu juos naudosite ilgiau kaip tris dienas, nosis gali tik dar labiau užsikmšti. Jei vartojate ir dar kokius vaistus, nosį atkemšantys gali duoti ir šalutinį poveikį.
  • Išplaukite sinusus. Tai nėra pati maloniausia užduotis, bet užkimštą nosį galite praplauti kriauše. Būna specialių kriaušių, skirtų plauti nosiai. rekomenduojama naudoti ne paprastą krano vandenį, o distiliuotą arba sterilų. Palenkite galvą virš kriauklės, kriaušės galiuką įkiškite į šnervę ir spauskite kriaušę, kol vanduo pateks į nosį. Tada vanduo išeis lauk pro kitą šnervę. Darykite tai minutę arba ilgiau, tada praplaukite kitą šnervę.
  • Užsidėkite šiltą kompresą. Kompresas padės panašiai kaip garai, tik iš išorės. Pamirkykite rankšluostį šiltame vandenyje, išgręžkite ir sulankstę užsidėkite jį ant veido, ypač kaktos ir nosies. Kartokite tiek dažnai, kiek reikės.
  • Išbandykite dekongestantus (nosį atkemšančius vaistus). Jie gali sumažinti tinimą ir palengvinti skausmą, atsirandantį dėl suerzintos nosies gleivinės. Daugelį jų galima įsigyti be recepto. Tai gali būti lašai nosiai arba tabletės. Dažniausi antikongestantai-purškikliai yra Afrin ir Sinex, o tabletės – Sudafed ir Sudogest. Abi rūšis naudokite teisingai ir saugiai. Be gydytojo priežiūros negalima jų vartoti daugiau kaip tris dienas, nes jei vartosite ilgiau, nosis gali tik dar labiau užsikimšti.
  • Vartokite antihistaminus arba vaistus nuo alergijų – to prireiks, jeigu nosis užsikimšusi nuo alergijos. Abi vaistų rūšys gali sumažinti nosies ertmės tinimą ir uždegimą.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 3.1 / 5. Vertintojų: 7

Kol kas įvertinimų nėra.