Ką daryti įgėlus bitei, jei esi joms alergiškas?

Daugumai žmonių įgėlus bitei, keletą valandų paskauda ir nustoja, bet jei esi alergiškas, reakcija gali būti rimtesnė. Kai kuriems žmonėms tai būna didesnis tinimas įgėlimo vietoje. Kartais simptomai gali būti ir pavojingi gyvybei – net jeigu jie anksčiau ir niekada neturėjo alergijos nuo bitės įgėlimo. Pusė žmonių, numirusių nuo anafilaksinio šoko po bitės įgėlimo, net nežinojo, kad yra alergiški bitėms.

Pavojingi simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra niežulys, bėrimas, didelės kūno vietos ištinimas, o ne tik ten, kur įgėlė bitė, taip pat veido, gerklės ir liežuvio tinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, galvos svaigimas, skrandžio spazmai, vėmimas arba viduriavimas. Jei patiriate šiuos simptomus, reikėtų susileisti epinefrino, o tada kvieskite greitąją – net jei tas epinefrinas ir veikia, vis tiek jums reikės važiuoti į ligoninę. Epinefrinas – tai toks vaistas, skirtas gydyti sunkioms alerginėms reakcijoms. O jeigu aplink įgėlimo vietą atsiranda tinimas, paraudimas ir niežulys, bet daugiau nieko, ant įgėlimo vietos užsidėkite ledo, palaikykite 10 minučių, po to 10 minučių pabūkite be ledo ir vėl jo uždėkite. Ledą dėkite ant rankšluosčio, o ne tiesiai ant odos. Įgeltą vietą pakelkite, kad sumažėtų tinimas, ir išgerkite antihistamino arba hidrokortizono, kad tinimas greičiau išnyktų. Iš liaudiškų priemonių galite pamėginti trintų gysločių lapų kompresą – jie mažina tinimą.

Jei esate alergiška bitėms, paklauskite savo gydytojo, ar jums nereikėtų vasarą su savim nešiotis epinefrino švirkšto. Taip pat pasitarkite ir dėl skiepų nuo alergijos arba imunoterapijos. Tai yra lėtas organizmo pripratinimas prie alergeno – šiuo atveju bičių nuodų.

Patarimai norint išvengti bičių įgėlimų:

  • Venkite nešioti basutes arba vaikščioti basom ant žolės.
  • Nebėkite nuo bičių ir nemojuokite. Palengva nubraukite jas ir palaukite, kol pačios nuskris.
  • Negerkite saldžių gėrimų iš atvirų indų arba skardinių – jie traukia bites.
  • Lauke esančias šiukšliadėžes uždenkite sandariais dangčiais.
  • Venkite saldžiai kvepiančių kvepalų ir ryškiaspalvių drabužių, kurie traukia bites.
  • Būkite atsargi, dirbdama lauke. Nešiokite kojines, batus ir mūvėkite pirštines.
  • Kai vairuojate, laikykite mašinos langus uždarytus.
  • Lauke nešiokite ilgas kelnes ir rankoves. Mažinkite nepridengtos odos plotą.

Ramių bičių!

http://www.webmd.com/allergies/understanding-bee-sting-allergies-basics

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.