Ką daryt, kad susigėdus nerausčiau?

Paraudimas yra visiškai natūralus dalykas. Tokiu būdu gamta mus priverčia atskleisti savo jausmus dėl vienos ar kitos situacijos. Kai kurie iškėlė teoriją, kad raudimas yra natūraliai patrauklus dalykas, nes evoliuciniu požiūriu yra saugiau turėti partnerį, kuris negalėtų meluoti neišsiduodamas. (Tik aišku, ne visada tai būna saugu!)

Taigi ką galima padaryti, kad neraustumėte?

  1. Atsipalaiduokite. Kai parausta, žmogus pradeda gėdytis savo paraudimo, dėl ko tik dar labiau rausta. Kuo didesnę įtampą jaučiate, tuo daugiau kraujo suplūsta į veidą. Vienas būdas to išvengti – kai jaučiate, kad tai tuoj įvyks, nuleiskite pečius, atpalaiduokite kūną ir pilvą. Tai gali iš pradžių pareikalauti šiek tiek pastangų, todėl reikės pasipraktikuoti.
  2. Neslėpkite raudimo. Vienas iš dalykų, dėl kurių susidaro užburtas ratas – tai bandymas nuslėpti paraudimą. Galima su tuo susitvarkyti iš anksto pranešant apie tai žmonėms (pvz., jūsų klientams): „Na, aš dabar jau tikriausiai parausiu“ arba „Va, ir vėl raustu“.
  3. Priimkite tai, o ne kovokite su tuo. Jums reikės pakeisti savo santykius su raudimu. Kai dėl to susigėstate, bandote paslėpti. Jei galite pakankamai atsipalaiduoti, pasidarys geriau. Padės, jei tai priimsite kaip dalį savęs. Galite pamėginti pasakyti sau „Šiuo metu aš labai greitai paraustu“. Gal ir keistai skamba, bet jei jums pradės labiau patikti ta jūsų dalis, gali būti, kad tai iš viso praeis!
  4. Kitų žmonių nuomonė. Iš dalies raudimo gėdijatės dėl to, kad bijote prieš kitus pasirodyti silpna arba kvaila. Bet juk visiems yra tekę susigėsti, ir niekam tai nėra malonu. Bet kuris padors žmogus jus dėl to užjaus. O jei kas nors iš jūsų dėl to pats sau pasišaipys, tai kam jums tokio žmogaus reikia!
  5. Treniruokite savo kūną. Čia gali labai padėti savihipnozė, nes taip galima išmokti atsipalaiduoti, kai jaučiate, kad plūsta raudonis arba galvojate, kad tuoj rausite. Jei užsiimate relaksacijos metodais, tokiais kaip joga arba meditacija, visiško atsipalaidavimo metu įsivaizduokite, koks būna jausmas, kai raustate, ir kad tuo metu atsipalaiduojate. Galite įsivaizduoti, kaip jaučiatės pamatę, kad kas nors kitas kankinasi lygiai dėl to paties, ir taip pat užjauskite save.


http://www.self-confidence.co.uk/articles/7-tips-for-beating-blushing/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.