Interviu su muilo kūrėja Kristina Dievuliene: „Mane visada žavi dalykai, kurie pasiekiami nepaprastai“

Prieš keturis metus Kristina Dievulienė pradėjo domėtis muilo gamybą ir dabar sėkmingai įkūrusi „Muilo labaratorija“ gamina ne tik rankų darbo muilus, bet ir natūralią kosmetiką bei kvepalus. Kristina papasakojo kodėl verta įsigyti nerafinuotų aliejų muilus bei atskleidė kokybiško muilo paslaptis. Interviu taip pat rasite praktinius patarimus apie muilo gamybą ir į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis muilą.

Kodėl Jus sužavėjo muilo gamyba?

Norint pagaminti muilą reikia nemažai žinių, tai nėra tas pats, kaip pagal turimą receptą iškepti pyragą. Tu gali turėti receptą, bet nežinodamas pagrindinių dalykų muilo nepadarysi. O mane visada žavi dalykai, kurie pasiekiami nepaprastai.

Kiek laiko praėjo nuo pirmosios dienos kai pradėjo gaminti muilą?

Prieš keturis metus pradėjau domėtis muilo gamyba. Pusę metų studijavau teoriją: iš ko pagaminamas muilas, kaip jis gaminamas. Norint gauti muilą neužtenka žinoti, kad sujungus natrio šarmą su aliejumi gaunamas muilas. Labai svarbu proporcijos, temperatūros ir dar labai daug niuansų. Turėjau pasidomėti kas yra natrio hidroksidas, kaip saugiai su juo dirbti. Kas yra rafinuoti ir nerafinuoti aliejai, apie jų savybes gaunant muilą ir poveikį odai. Kai galvoje nebetilpo visa informacija, pasiryžau gaminti muilą. Nors prisipažinsiu buvo nedrąsu, nes natrio hidroksidas atrodė – baubas. Ir galiu visus norinčius pasigaminti muilą, padrąsinti, natrio hidroksidas nėra baisus jeigu tinkamai saugaisi. 

image

Kokie ingridientai esantys muilo sudėtyje šiuo metu populiariausi?

Turbūt populiariausia padaryti muilą kuo natūralesniu, tai yra dažyti žolelėmis, kvėpinti eteriniais aliejais. Šiuo metu yra ant bangos natūralumas, tai atsiliepia ir muilo gamyboje.

image

Koks yra geras muilas?

Kiekvienas gėrį suprantame savaip, todėl ir muilas vienam tinkamas, kitam nelabai. Man muilas yra prausimosi priemonė, kuri neturi džiovinti odos. Man patinka, kai nusiplovusi rankas nejauti odos traukimo, neprivalai iš karto pasitepti kremu. O jeigu jau noriu palepinti savo odą, tai tepuosi kremais, maudausi vonioje į kurią prisidedu gėrių odai.

image

kavos muilas 

Kiek trunka muilo gamybos procesas ir kokių priemonių tam reikia?

Kiekvienam skirtingai trunka gamybos procesas. Mano gamyba prasideda galvoje, apgalvoju ko noriu iš muilo, kokia bus jo išvaizda, koks kvapas. Tuomet dėlioju receptą, piešiu eskizą, aprašau kokia bus gamybos eiga, jeigu tai naujos išvaizdos muilas. Ir tik tada prasideda gamybos procesas, kuris trunka priklausomai nuo išvaizdos sudėtingumo. Po paros laiko muilas yra supjaustomas. Ir tik po mėnesio laiko, kai muilas subręsta, jį galima neštis į vonią ir naudoti. Muilo gamyboje tikrai galima išsiversti su tuo ką turi virtuvėje, bet aš nelabai norėčiau gaminti maisto tuose induose, kuriuose gaminu muilą, todėl viską susipirkau specialiai. Jeigu įdomu ar tai brangus užsiėmimas, tai galiu drąsiai sakyti, nepigus. Ir jeigu kas nors galvoja, kad bus pigiau pasigaminti nei nusipirkti natūralų rankų darbo muilą parduotuvėje, tai klysta. 

image

Ar sunku pasigaminti gerą muilą namuose?

Galiu pasakyti tik tiek, kad kokybišką muilą namuose tikrai įmanoma pasidaryti ir tai priklauso tik nuo gamintojo. Nuo jo žinių ir nuo jo suvokimo apie gerą muilą.

Kaip laikyti muilą pagamintą natūraliu būdu?

Tiesiog muilas neturėtų gulėti vandenyje, todėl tinkamiausia muilinė, kurioje nesikaupia vanduo – su skylutėmis.

image

Į ką reikia atkreipti dėmesį, norint įsigyti muilą?

Deja, bet tikrai yra nesąžiningų pardavėjų, todėl aš pirkčiau iš pažįstamo žmogaus arba iš rekomenduojamo. Man patinka reklama iš lūpų į lupas. Patinka kai darbai kalba už žmones.

image

Kokios sudedamosios dalys privalo būti gerame kokybiškame muile?

Tikrai negalėčiau trumpai atsakyti į šį klausimą, nes muilų yra įvairių. Pavyzdžiui, Kastilijos muilas gaminamas tik iš alyvuogių aliejaus ir jis nuostabus, nors kai kurie žmonės jo nemėgsta dėl jo gleivėjimosi naudojimo metu. Jis kaip geras vynas kuo ilgiau brandini, tuo jis geresnis. Druskos muilas, kuriame yra 100% kokosų aliejaus ir daug druskos. Vieniems jis patinka, kiti jo nesupranta. Niekada nesakau, kad muilas gydo, bet ne vienas panaudojęs sako, kad jis nuostabus spuoguotai odai. Todėl pasakyti kas privalo būti kokybiškame muile tikrai negaliu. Juk kiekvieno poreikiai skirtingi. Vieni nori, kad nedžiovintų odos, kiti, kad muilas tiktų jautriai odai, dar kažkam reikia, kad muilas tiesiog nuostabiai kvepėtų.

Kodėl verta patiems gaminti muilus arba įsigyti natūraliai pagamintus?

Verta, nes jūs visada žinosite ką įdėjote į muilą. Aš jau nekalbu apie tą malonumą, kurį patiri gamindamas, laukdamas rezultato. Galėčiau galvoti, kad čia tik aš tokia beprotė, kuri svaigsta gamindama muilą, bet pažįstu tokia ne vieną. (šypsosi) Todėl patikėkit, jeigu jaučiat, kad norisi gaminti muilą, tai jus įtrauks. Mes muilą gaminantys bendraujame, kuriame, dalinamės patirtimi. Kartais pritrunki laiko, tuomet padarai pertrauką. Bet vis tiek po kurio laiko jauti, kad beprotiškai nori prie to prisiliesti.

Ar planuojate ateityje gaminti ne tik muilus, bet ir rankų darbo kosmetiką?

Jau gaminu. Pradėjus gaminti muilą po truputi įtraukė ir kosmetikos gamyba. Juk namuose pilna nerafinuotų aliejų, nuostabiausių eterinių aliejų. Kaip galima rūpinantis savo odą naudoti muilą, kuriame nerafinuoti aliejai, o kremą pirkti parduotuvėje? Jau geriau atvirkščiai, nusiprausti odą pirktiniu muilu, o tada odą pamaitinti nuostabiausiu kremu iš nerafinuotų aliejų. (šypsosi) Gaminu putas ir burbulus į vonią, lūpų balzamus ir blizgesius, šampūnus ir balzamus plaukams, kvapus namams ir sau.

image

obuolinis muilas 

Mėgstamiausias muilas?

Mėgstamiausi muilai kinta, bet turiu muilus, kurie neatsiejami nuo Muilo laboratorijos, tai gintariniai muilai.

image

Gintariniai muilai

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.