Interviu su interjero dizainere Lina Ruokiene: „Viskas turi būti patogu ir praktiška“

Gražūs ir stilingi namai kiekvieno iš mūsų svajonė, kurios išsipildymui kartais prireikia dizainerio pagalbos. Apie interjero subtilybes kalbėjomės dizainere Lina Ruokiene, rengusią interjero kūrimo projektus tiek Lietuvoje, tiek Paryžiuje ir sukaupusia nemažą darbo patirtį interjero srityje. Pokalbio metu L.Ruokienė supažindino su naujausiomis interjero tendencijomis, pasidalino patarimais kokių klaidų reikia vengti norint susikurti jaukius namus bei kaip paprastai ir nebrangiai atnaujinti gyvenamąją erdvę. Šis interviu bus labai aktualus, ne tik tiems kas galvoja apie namų interjero keitimą, tačiau ir žmonėms, besidomintiems interjero sprendimais.

Koks interjero stilius Jums šiuo metu labiausiai patinka? 

Tarp mėgstamiausiųjų, pirmos pozicijos vis dar neužleidžia skandinaviškas interjero stilius, papildytas tiek moderniomis, tiek etno detalėmis.

image

Kas Jums yra svarbiausia savo asmeninėje erdvėje?

Svarbiausia tai, kad erdvė nevargintų gausybe skirtingų detalių, daiktų bei spalvų, kurios ilgainiui atsibostų, būtų sunkiai prižiūrimos ar maišytų paprasčiausiai kasdienei ergonomikai. Viskas turi būti patogu ir praktiška, o į namus atkeliavę daiktai visi be išimties turi būti mieli akiai ir širdžiai.

image

Kaip Jums pavyksta suderinti kliento norus su savo vizija, ar dažnai būna nesutarimų?

Nesutarimai atsiranda tik tada, kai kardinaliai skiriasi skoniai, o žmogus, ieškantis interjero dizainerio ir matantis jo darbų pavyzdžius, vistiek pasirinks tą, kuris bus ir jam pačiam artimas. Tad dažniausiai kliento norai su numatoma vizija sutampa, nes ji ir dėliojama pagal išsakomus pageidavimus. Jei kažkoks kliento noras atrodo netinkamas, visada stengiuosi argumentuotai ir racionaliai paaiškinti, kodėl tai gali netikti ir pasiūlyti kitokių sprendimu tuo klausimu.

Ką reikia žinoti prieš kuriant naujus namus?

Prieš kuriant naujus namus, kiekvienas turi aiškiai susidėlioti prioritetus, kas tuose namuose bus svarbiausia, kurios erdvės dažniausiai naudojamos ir ties jomis susikoncentruoti. Daug interjero sprendimų diktuoja pomėgiai, tai, ar daugiau laiko praleidžiama namuose ar darbe, bendra šeimos veikla ir kiekvieno individualūs interesai. Svarbu visa tai aptarti dar prieš imantis namų keitimo, kad paskui nereiktų svarbių sprendimų priimti skubotai ar atmestinai.

Kokias pagrindines klaidas daro lietuviai keisdami namus?

Mano nuomone, dažniausiai pasitaikanti klaida yra tai, kad žmonės pradeda konsultuotis su giminėmis, artimaisiais, draugais ir ir panašiai. Vienas pataria vieną, antras – kitą, trečias – padeda išsirinkti dar keletą detalių, ir galiausiai gaunasi chaotiškas kratinys kažkieno kito sprendimų ir žmogus suvokia, kad namai ne jo. Tad kaip ir minėjau anksčiau, pirmiausia reiktų išgryninti savo norus, vizijas ir tik tada imtis darbų, racionaliai įvertinant kitų patarimus ir patirtį. 

image

Ar lietuviai suvokia interjero dizainerio reikalingumą?

Manau, tas suvokimas kasdien vis auga, nes atsiranda vis daugiau įvairių interjero parduotuvių, salonų, prekybos centrų, ir žmogui, kuris galbūt pirmąkart kuria savo namus, nėra taip lengva atsirinkti ko reikia iš tos gausios pasiūlos. Dažnai pasitaiko, kad žmogus, pradėjęs pats vienas kurti interjerą, galiausiai pamato, kiek laiko tai atiima, kad tai šen, tai ten, pritrūksta informacijos, o gal tiesiog negali apsispręsti pasirinkdamas, ir būtent tada kreipiasi į interjero dizainerį.

image

Šiuo metu labai populiarūs palečių baldai interjere. Kokie dar interjero sprendimai šiuo metuant bangos?

Sakyčiau, kad interjero individualumas visada ant bangos, nes visa kita – labai greitai keičiasi. Be to nereiktų prisirišti prie to, kas madinga, jei tai iš tikro nepatinka.

Šiuo metu populiaru derinti modernų, minimalistinį stilių su natūraliomis, šiurkščiomis medžiagomis (akmuo, medis, metalas), įvesti etnografinių motyvų (daiktai, ornamentai, spalvų deriniai) ir papildyti urbanistinėmis detalėmis. Ramius, subtilius motyvus galima pagyvinti ryškiais, netikėtais akcentais (gilūs purpuriniai, mėlyni, raudoni, geltoni atspalviai). Žaliuojančios augalų sienos, gamtos ornamentai, perdirbti baldai taip pat vis dar mėgstami, nes išlieka ekologiškumo ir natūralumo tendencija.

image

Kaip galima paprastai, nebrangiai ir greitai atnaujinti namų interjerą?

Turbūt greičiausias būdas atnaujinti namų veidą, yra kardinaliai pakeisti namų tekstilę bei kitas mobilias detales (užuolaidos, kilimai, baldų audiniai, juos papildančios detalės). Toliau jau galima mėginti žaisti sienų spalvomis, atnaujinti vos vieną nauju atspalviu ar nauju tapeto raštu. Baldų dėstymo perplanavimas taip pat labai pakeičia namų nuotaiką, kambario atmosferą bei pasiūlo naujų idėjų detalėms (paveikslams, nuotraukoms, sienų lipdukams ar naujiems šviestuvams).

Kokį įdomiausią ar keisčiausią namų interjero projektą teko įgyvendinti?

Visi įgyvendinti projektai yra savaip įdomūs, nes kuriami skirtingiems žmonėms skirtingose erdvėse. Bet turbūt keisčiausias būtų mano pačios namų interjero kūrimas, nes buto planas išsiskiria viena savybe – čia beveik nėra stačiu kampu susikertančių sienų, dominuoja įstrižos linijos. Tačiau toks unikalumas tik daro projektą įdomesnį.

Pabaikite mintį: „Namai, kuriuose jaučiuosi geriausiai yra…“

…mano naujieji namai. Dar tik labai neseniai įsikėlėme į naujai suremontuotą savo butą, kur kasdien džiaugiamės priimtais sprendimais bei pasirinkimais detalėms. Viskas atrodo idealu ir taip, kaip turi būti.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.