Efektyvus būdas numesti svorio?

Jeigu jums būna sunku atsikratyti viršsvorio dėl tingumo arba motyvacijos stokos, laikykitės šių patarimų: 

 1. Nueikite pas savo gydytoją ir sužinokite, kiek jums reikėtų numesti svorio, jei iš viso reikėtų. Gydytojas taip pat gali nustatyti, kiek esate fiziškai pajėgus daryti sunkius fizinius pratimus. Taip pat jis galės duoti kai kurių pagrindinių patarimų dėl kalorijų skaičiavimo ir nustatyti, kas labiausiai jums tiks. Suprantama, kad daugelis žmonių nemėgsta gydytojų, nes bijo, kad jiems diagnozuos ką nors blogo, bet įveikite save ir nueikite. Blogiau nebus – iš tikrųjų, nuo to jums bus tik geriau.
 2. Nueikite į parduotuvę ir prisipirkite šviežio sveiko maisto. Nereikia būti kažin kokiu mokslinčiumi, kad žinotumėte, kas sveika ir kas ne, taigi per daug dėl to nesijaudinkite. Esmė ta, kad jūs dienomis daug užkandžiaujate, taigi prisipirkite užkandžių. Tik ne čipsų ar šokoladukų, o vaisių, uogų, melionų, riešutų (tik ne kešju). Dar galite paimti ir becukrės kramtomosios gumos, kad patenkintumėte norą ką nors kramtyti (pvz., Orbit).
 3. Nusipirkite arba pats pasigaminkite kalendorių. Tai yra pats svarbiausias dalykas. Jei turite meninių gabumų, galite kompiuterine programa pasidaryti kalendorių ir papuošti jį kaip tinkamas. Tik žiūrėkite, kad kalendoriuje būtų pakankamai mėnesių (pvz., jei planuojate mesti 15 kg, pasidarykite bent 4 mėnesius. Jei norite numesti 45 kg, jums prireiks 12 mėnesių. O jei norite numesti daugiau kaip 45 kg, rekomenduojama pasiklausti gydytojo, per kiek laiko reikėtų tą padaryti).
 4. Išsirinkite dieną, kai neturite nieko per daug prisiplanavęs (geriausia savaitės bėgyje) ir apibraukite ją markeriu. Tai bus jūsų startas. Tada atsiverskite kalendoriaus galą ir pasižymėkite tą dieną, kada norėtumėte užbaigti svorio metimą. Dabar laikas pagalvoti logiškai ir pabūti truputį kūrybingu. Paimkite tris skirtingų spalvų markerius (pvz., mėlyną, rožinį ir pilką). Naudokite kiekvieną vis kitai mankštos rūšiai (pvz., jėgos treniruotėms, vaikščiojimui ir cardio treniruotėms). Pvz., jėgos treniruotėms naudokite mėlyną spalvą, vaikščiojimui – rožinę ir cardio – pilką. Pasižymėkite kalendoriuje, kuriomis dienomis darysite kokią mankštą. Geriausia išmėtyti grafiką atsitiktinai, kad jums nenusibostų ta pati rutina ir organizmui būtų šioks toks šokas – tada jis pradės mesti svorį.
 5. Pasikabinkite savo kalendorių ten, kur visada jį matysite ir nepamirškite daryti to, ką susiplanavęs. Jei susiplanavote cardio treniruotes, užsiimkite jomis. Jei skauda raumenis, mankštinkitės ne taip intensyviai.
 6. Susigalvokite sau apdovanojimą kiekvienos savaitės galui, jei viską darote pagal planą. Pavyzdžiui, tokį:
 • po 2 savaičių – relaksacijos diena.
 • po 4 savaičių – manikiūras grožio salone (manikiūrą gali darytis ir vyrai :))
 • po 6 savaičių – pietūs gerame restorane;
 • po 8 savaičių – apsikirpti ir nusidažyti plaukus;
 • po 10 savaičių – boulingas su draugais ar šeima;
 • po 12 savaičių – nusipirkite tris naujus drabužius mėgstamiausioje parduotuvėje;
 • po 14 savaičių – veido masažas spa centre.

7. Prisiminkite seną gerą patarimą: „Nepasiduokite!“ Sunkiausia svorio metimo dalis – pradžia, taigi kuo anksčiau pradėsite, tuo anksčiau ir baigsite. Jei tai padeda, pagalvokite apie savo kitos savaitės prizą. Geriau negalvokite apie veido masažą, kai metate svorį tik porą savaičių, nes neteksite drąsos, jei nenumesite svorio tiek, kiek tikėjotės. Jei svorį metate trečią savaitę, pagalvokite apie manikiūrą! 
Sėkmės 🙂 
http://www.wikihow.com/Create-a-Weight-Loss-Plan-That-Works-for-You

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.