Ar natūrali kosmetika tikrai geresnė negu nenatūrali?

Na, kai kuriais atžvilgiais natūrali kosmetika yra geriau už sintetinę, kai kuriais – nelabai. Pastaruoju metu natūrali kosmetika vis labiau populiarėja. Viena iš priežasčių – ji yra draugiškesnė aplinkai negu sintetinė, o susirūpinimas aplinka vis labiau auga. Be to, manoma, kad ji duoda mažiau šalutinio poveikio negu sintetinė kosmetika. Bet natūralios kosmetikos trūkumas – ji paprastai blogiau laikosi už sintetinę, nes joje nebūna konservantų, stabdančių mikrobų augimą. Tuo tarpu sintetinė kosmetika tikrai geriau laikosi, be to, į ją būna dedama labai daug ir įvairių komponentų: visokių vitaminų, hormonų, antioksidantų, priešuždegiminių medžiagų, nuotaiką gerinančių kvapų ir pan., dėl to dažnai duoda stipresnį poveikį negu natūrali kosmetika. Bet atitinkamai tie priedai gali sukelti ir visokių alergijų, suerzinti odą. Cheminiai elementai gali padaryti žalos sveikatai, jeigu kosmetika naudojama netinkamai arba neatsargiai (jei tos kosmetikos netyčia praryji, įkvepi ar pan.). Ir priešingai negu natūrali kosmetika, ji tikrai padaro žalos gamtai. Konservantai, dedami į tokią kosmetiką, taip pat gali sukelti alergines reakcijas (Chen, 2009) http://ccsenet.org/journal/index.php/ijc/article/view/3496/3174

Kita vertus, daugelis tų sintetinių produktų, kurie dabar dažnai naudojami kosmetikoje, egzistuoja daugių daugiausia kokius 100 metų, o tuo tarpu natūralūs ingredientai dažnai būna atlaikę šimtmečių, jei ne tūkstantmečių išbandymus – pvz., visokie aliejai, medus, bičių vaškas. Nauji natūralios kosmetikos gaminiai paprastai ir kuriami iš tų patikrintų produktų, tik būna skirtingi jų deriniai. Dėl kai kurių cheminių ingredientų, tokių kaip mineralinis aliejus, petrolatas ar polietilenglikolis naudingumo odai dar labai ginčijamasi, bet jie plačiai naudojami, nes yra kur kas pigesni už natūralius ingredientus. Apie juos jau yra rašyta šiame forume – kartais teigiama, kad jie daugiau kenkia negu padeda, bet iš kitos pusės, dažnai tam nebūna tvirtų įrodymų.

Jei jūs jau žinote, kokie kosmetikos gaminiai jums geriausi, tada gerai – ar tai būtų natūrali kosmetika, ar ne. Bet jei turite motyvų naudoti natūralią kosmetiką – pvz., iš ekologiškų paskatų, tai visada galite ją išbandyti ir pažiūrėti, ar ji duos reikiamą efektą. Aš pati tai mieliau renkuosi natūralią kosmetiką – vis dėlto manau, kad ji turi daugiau privalumų už sintetinę.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.