Ar verta aplankyti Makedoniją?

Tikrai verta, jeigu tau jau nusibodo prigrūsti paplūdimiai, populiarūs turistų traukos objektai ir minios turistų. Tada tikrai Makedonija bus tau tinkama šalis – įdomi, bet ne per daug lankoma.

Makedonija – tai šalis su idiliška gamtos aplinka ir ne tokia idiliška istorija. Ji matė daug samyšių, užkariavimų, bado. Ten pabuvojo Aleksandras Makedonietis, romėnai, Bizantijos imperija, osmanai, naciai ir komunistai. Jos sostinė Skopjė ne sykį buvo užkariauta, sugriauta, sudeginta iki pamatų ir vėl atstatyta, ir galiausiai nukentėjo nuo didelio žemės drebėjimo XX a. 7-ajame dešimtmetyje, o dabar tai yra kunkuliuojantis miestas, sparčiai besivejantis kitų Europos šalių sostines. Vėliausio vyriausybės projekto „Skopjė 2014“ dėka dabar sostinė atrodo labai atnaujinta – ten yra memorialinis Motinos Teresės namas, Triumfo arka, vedanti į pagrindinę miesto aikštę su įvairiais paminklais, muziejais ir didžiuliais pastatais. O jeigu bent kiek domiesi istorija, Skopjė yra gera vieta pradėti kelionę, nes istorijos ten tikrai nemažai.

Pereik Vardado upę XV a. akmeniniu tiltu į vetą, kurioje stovi akmeninė tvirtovė. Po ja yra sena turkų turgavietė. Jos akmeniniuose koridoriuose rasi senovinių mečečių, buvusių pirčių, paverstų meno galerijomis, ir mažų parduotuvėlių, kuriose prekiaujama sidabriniais papuošalais, pagamintais vietinių juvelyrų. Netoli nuo Skopjė yra Matkos ežeras ir kanjonas, kuriame yra Vrelo urvas – vienas iš giliausių povandeninių urvų Europoje.

Vos tik paliksi Skopjė, atsidursi puikioje gamtoje. Tai puikus prieglobstis tiems, kurie mėgsta aktyvų poilsį. Ten yra galimybių žygiuoti pėsčiomis, lipti į kalnus, važinėti dviračiais. Kalnuose matysi gražių miškų, vaizdingų skardžių ir griaudžiančių krioklių, o jei pasiseks, pamatysi ir kiškių, lapių, lūšių ir kitų vietinių žvėrių. Kas mėgsta slidinėti, ten taip pat yra įvairaus sudėtingumo trasų. Kad pajustum tikrą šalies skonį, pabandyk apsistoti kokiame kaimelyje kartu su vietiniais, kur galėsi valgyti namie gamintą maistą ir pasiskinti ekologiškų vaisių ir daržovių.

Kai kuriose labiausiai pritrenkiančiose ir dažnai atokiose vietovėse rasi stačiatikių vienuolynų ir bažnyčių, nemažai kurių jau virš 1000 metų senumo. Juos tikrai verta aplankyti, nes ten gerai išsilaikiusios mozaikos, freskos ir medžio drožiniai. Dar vienas traukos objektas – Kokino megalitinė observatorija, datuojama nuo 1815 m. pr. Kr., kurią NASA pripažino viena seniausių pasaulio observatorijų. Viena žymiausių vietovių – Ohridas, saugomas UNESCO. Tas ežeras yra vienas seniausių pasaulyje, turintis unikalią augaliją ir gyvūniją, ir vasarą ten suvažiuoja daug turistų. Tačiau Ohridas makedoniečiams yra daugiau negu vien kurortas. Jis turi ypatingą dvasinę reikšmę, nes tai yra slavų abėcėlės centras ir ten yra net 365 bažnyčios, romėnų amfiteatras ir caro Samoilo tvirtovė. Neseniai išpopuliarėjo Kaulų įlankos muziejus ant vandens, kuris yra autentiškos priešistorinių laikų gyvenvietės rekonstrukcija.

Dar vienas vertas dalykas Makedonijoje – tai jos virtuvė, kuri yra turkų ir Viduržemio jūros šalių virtuvių mišinys. O kas dėl gėrimų, tai yra kylanti žvaigždė vyno pasaulyje, ir daug vynų ten laimėjo tarptautinius apdovanojimus. Makedonija gali daug ką pasiūlyti, tai yra saugi ir svetinga vieta. Ir tuo pačiu metu ji dar pakankamai mažai žinoma, todėl ten tikrai pamatysi daug ką naujo.

http://www.macedoniatravel.com/macedonia/about-macedonia/macedonia-why-visit

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.