Kodėl verta aplankyti Sankt Peterburgą?

Labai jau seniai esu ten buvusi – kai buvau 12-os, bet turiu pasakyti, kad įspūdingas miestas, todėl aplankyti tikrai rekomenduočiau. Atrakcijų ten tiek daug, kad per vieną apsilankymą mieste vargu ar visas pamatysi, nebent ten svečiuotumeis labai ilgai. Ko verti jau vien jo muziejai, ypač Ermitažas. Tiesą sakant, Ermitažo taip per vieną kartą normaliai neapeisi, tam jau reikėtų keleto apsilankymų 🙂 Įdomus ir pirmasis Petro Didžiojo įkurtas „mokslinis“ muziejus, vadinamas Kunstkamera. Taip pat Peterburge yra ir daugiaumokslo ir technologijos muziejų, kad ir Etnografijos muziejus, Arkties ir Antarkties muziejus, Kosmonautikos ir raketų muziejus ir kt.

Peterburgo archiektūra irgi yra tikrai verta dėmesio. Žymiausi ten yra Žiemos rūmai – imperatorių rezidencija, viena iš didžiausių karališkų rezidencijų pasaulyje. Įspūdingi ir Aničkovo rūmai – vienas iš seniausių Nevos prospekto pastatų, pastatyti imperatorienei Jelizavetai 1741 m., kuriuos ji adovanojo savo neoficialiam vyrui Aleksejui Razumovskiui. Dar yra ir daugybė kitų rūmų – Jelagino rūmai, pastatyti Jelagino saloje, Marmuriniai rūmai ir t.t. Visų net neapžiūrėsi 🙂 Be rūmų, ten yra ir visokių kitokių įžymių pastatų, kad ir cerkvių – katedrų ir šiaip paprastų.

Kadangi Peterburgas statytas Nevos deltoje, jis sudarytas iš daugybės salų ir užtat vadinamas Šiaurės Venecija. Salose yra daug savos architektūros ir visokių įdomybių. Ir dar Peterburge yra daugybė parkų – jis yra vienas iš žaliausių Rusijos miestų. Parkų ir sodų ten priskaičiuojama virš 200, o šiaip žalių plotų – virš 700. Seniausias (ir ko gero, įspūdingiausias) iš jų – Vasaros parkas, įkurtas šalia Petro Didžiojo vasaros rezidencijos. Pačiame centre yra Aleksandro parkas, pavadintas caro Aleksandro II vardu. Peterburgas dar turi savo Botanikos ir Zoologijos sodus. Yra ir kitų parkų, pvz., Marso laukas, Pergalės parkas – tokie kaip ir kariniai memorialai.

Taigi akis paganyti ten tikrai būtų kur. Dar galėtumėte pasiplaukioti laiveliu Nevos upe ir kanalais. Manau, gerų prisiminimų tikrai netrūktų 🙂 

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.