Ar twiteris Lietuvoje populiarus?Kaip sužinoti savo KMI?

KMI – tai ūgio ir svorio santykis, apskaičiuojamas, norint sužinoti kūno masės indeksą. Dažniausiai, tam naudojama konkreti matematinė formulė. Tai reiškia, savo svorį turite padalinti iš ūgio, pakeltu kvadratu. Tarkim, jūsų ūgis 1,68 m, o svoris 55 kg. Tokiu atveju: 55/1,68*1,68, tai KMI=19,48.

Jei jūsų KMI=18,5, tai svoris per mažas ir reikėtų vartoti daugiau maistingesnių produktų. Atsirinkti kaloringą, bet tuo pačiu sveiką maistą. Jei dėl to nesusirūpinsite, jūsų organizmas gali išsekti ir tada pasekmės bus liūdnos.

Jei jūsų KMI nuo 18,5 iki 25, tai kūno masė yra normali ir būtent tokia turėtų būti palaikoma. Svarbu, nedidelė fizinė veikla ir sveikas maistas.

Jei jūsų KMI nuo 25 iki 30, reikėtų susirūpinti, nes svoris jau yra per didelis – matomas antsvoris. Keiskite mitybos įpročius, rinkitės produktus, kurie turi mažiau kalorijų.

Jei jūsų KMI nuo 30 iki 35, tai laikoma pirmojo laipsnio nutukimu ir reikia kreiptis pagalbos į specialistus.

Jei KMI nuo 35 iki 40, tai nutukimas jau yra II laipsnio.

O kai KMI daugiau nei 40, tai jau yra III laipsnio nutukimas. Nutukimą gali sąlygoti ir įvairios ligos, todėl reikia nedelsiant kreiptis į specialistus ir ištirti organizmą, randant nutukimo priežastis. O jas radus imtis atitinkamų priemonių, kurios padėtų sureguliuoti jūsų svorį. Tokiam nutukimui kartais reikia chirurginių operacijų.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.