Ar įmanoma dirbant Lietuvoje algą gauti į savo užsienio banko sąskaitos numerį?

Tai tikriausiai iš esmės būtų susitarimo reikalas tarp darbdavio ir darbuotojo, kokiu būdu išmokėti atlyginimą. Jo mokėjimo būdas ir tvarka turėtų būti numatytas darbo sutartyje. Galima susitarti ir taip, kad jums mokėtų grynais. Gauti atlyginimą į užsienio banko sąskaitą iš tikrųjų jums būtų nuostolinga finansiškai, nes daugiau kainuos ir pats pinigų pervedimas, ir nuėmimas iš bankomato kitoje šalyje.

Kitas klausimas, ar ilgam tai padės. Net jeigu skolininkas gyvena užsienyje, skolas iš jo išieškoti visai įmanoma. Antstoliai galėtų kreiptis dėl teismo sprendimo arba notaro vykdomojo įrašo pripažinimo toje valstybėje, jūsų atveju – valstybėje, kurioje yra jūsų bankas, ypač jei tai yra Europos Sąjungos valstybė. Net jeigu darbovietė atlyginimą jums mokės grynais, tada gali išieškoti skolas tiesiogiai iš darbovietės, jei dirbsite ten legaliai. Apskritai, nuo vengimo mokėti skolas jums bus tik blogiau – dar prisidės delspinigiai, teismo išlaidos ir pan. Taigi vis dėlto geriausia jums būtų ieškoti kokių nors būdų, kaip tas skolas padengti, patiriant kuo mažiau nuostolių. Belieka palinkėti kaip nors su tuo susitvarkyti teisėtais būdais.

http://www.lrytas.lt/verslas/naudingi-patarimai/ar-gali-darbuotojas-reikalauti-atlyginimo-grynaisiais.htm

http://www.teisesforumas.lt/nemokamos-konsultacijos/konsultaciju-archyvas/80-civiline-teise/361-skola-is-uzsienyje-gyvenancio-asmens.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.