Kaip auginti smidrus Lietuvoje?

Smidras, kitaip sakant, šparagas – tai iš Afrikos kilęs lelijinių šeimos daugiametis augalas. Anksčiau Lietuvoje augintas tik kaip dekoratyvinis, bet iš tikrųjų tai puiki daržovė. Valgomi jų pavasariniai ūgliai. Auginti juos Lietuvoje tikrai įmanoma, ir įpratus neturėtų būti sunku.

Smidrus reikia sodinti pavasarį, vos pradžiūvus dirvai. Daigų pasiieškokite sodininkystės centruose. Sodinti reikia eilutėmis iš vakarų į rytus – taip lengviau išdžiūva jų lapai. Gerai pagalvokite, kur juos norite sodinti, nes jie ten augs ilgai – 10-20 metų. Pirmiausia reikia gerai išpurenti žemę ir patręšti kompostu. Tada padarykite apie 20 cm gylio griovelį, dar patręškite mineralinėmis trąšomis, turinčiomis daug kalio, fosforo, magnio. Sodinkite 30-35 cm atstumu ir užpilkite 5 cm žemių sluoksniu. Kai pasirodys daigai, užberkite dar 5 cm žemių. Galima smidrus auginti po plėvele – tada nereikia ravėti piktžolių.

Pirmus dvejus metus leiskite smidrams augti, derliau neimkite. (Kitur patariama derliaus neimti tik pirmus metus.) Trečiaisiais metais kovo mėnesį beriama humuso ir šiek tiek kompleksinių trąšų, kurios įterpiamos į viršutinį dirvos sluoksnį. Derlių bus galima imti gegužės mėnesį. Ūglius pjaukite 20-30 cm ilgio, nes didesni jau būna kietesni ir apkartę. Nuo birželio vidurio jau leiskite smidrams augti. Spalio mėnesį nupjaukite augalus 2-3 cm nuo žemės ir padėkite į kompostą. Tada galima pabarstyti medžio pelenais, būtinai uždėkite mulčiaus (3-4 cm).

Sėkmingos daržininkystės!

http://www.elitiniaibraskiudaigai.lt/baltieji-smidrai-kaip-auginti.html

http://www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis/patarimai/smidras—gele-ir-darzove/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.