Kaip panaikinti teistumą?

Tikrai šaunu, kad dabar iš paskutiniųjų stengiatės gyventi be nusikaltimų, nors praeityje ir tiek kartų buvote teistas, ir tikriausiai nėra lengva dabar dorai gyventi. Suprantama, kad dėl tos priežasties jums norisi, jog teistumas išnyktų kuo greičiau. Bet kada jis iš tikrųjų išnyks, priklauso nuo to, už kokio sunkumo nusikaltimus esate teistas. O terminai būna tokie:

  • asmenys, nuteisti už neatsargius nusikaltimus – bausmės atlikimo laikotarpiu;
  • asmenys, nuteisti už tyčinius nusikaltimus ir atlikę paskirtą bausmę – bausmės atlikimo laikotarpiu ir po bausmės atlikimo arba atleidimo nuo bausmės atlikimo: a) 3 metus, jeigu jie nuteisti už nesunkų arba apysunkį nusikaltimą; b) 5 metus, jeigu jie nuteisti už sunkų nusikaltimą; c) 8 metus, jeigu jie nuteisti už labai sunkų nusikaltimą; d) 10 metų, jeigu jie yra pavojingi recidyvistai.

Po to teistumas išnyksta ir žmogus vėl būna laikomas neteistu. Bet jeigu jis padarė dar vieną nusikaltimą, tada teistumo išnykimo eiga nutrūksta. Tokiu atveju teistumo už ankstesnę nusikalstamą veiką išnykimo terminas skaičiuojamas nuo bausmės už naują nusikaltimą atlikimo. Žmogus būna laikomas teistu už kiekvieną nusikalstamą veiką tol, kol išnyksta teistumas už sunkiausią iš jų.

Jeigu buvote teistas ne už labai sunkius nusikaltimus ir nebuvote pripažintas recidyvistu, gali būti, kad jūsų teistumo terminai jau pasibaigę. O jeigu ir ne, galite paduoti teismui prašymą sutrumpinti arba panaikinti teistumą. Tą galima padaryti, jeigu jau yra suėję ne mažiau kaip pusė teistumo termino. Taigi pagal tuos apskaičiavimus, jeigu jau 5 metai kaip esate atsėdėjęs kalėjime, net ir sunkiausiu atveju jau turite teisę prašyti panaikinti jums teistumą.

Linkiu sėkmės!

http://www.mignalina.lt/juristas-pataria/1000-kokios-yra-teistumo-pasekmes

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 3.5 / 5. Vertintojų: 2

Kol kas įvertinimų nėra.