Ar boksas kenkia sveikatai?

Boksas jau ilgą laiką yra populiarus sportas, bet jis susijęs ir su pavojumi sveikatai. Dėl tų pavojų daugelis gydytojų asociacijų išreiškė susirūpinimą dėl šio sporto saugumo.

Smulkūs sužeidimai. Kaip ir visose kovinėse sporto šakose, bokse neišvengiama smulkių sužeidimų. Prakirtimai yra tokie dažni, kad dažnai jie būna gydomi tiesiog ringe, kad kraujas nebėgtų į akis. Taip pat būna ir žandikaulio bei dantų sužeidimų, nors boksininkai ir nešioja dantų apsaugas. Nereti ir smulkūs rankų sužeidimai. Nors boksininkai ir naudoja bokso pirštines, kad to išvengtų, tokių sužeidimų vis tiek būna, ypač treniruojantis.

Stambesni sužeidimai. Boksas gali baigtis ne tik paviršiniais prakirtimais bei mėlynėmis, bet ir sunkesniais sužalojimais. Tai gali būti šonkaulių lūžiai arba vidinis kraujavimas. Rankų kaulų lūžiai gali turėti ilagalaikių pasekmių sveikatai, jei nebūna tinkamai gydomi, o akių sužalojimai gali baigtis regėjimo praradimu. Boksininkai mėgėjai nešioja specialų šalmą, kuris mažina galvos sužalojimų riziką, bet yra įrodymų, kad toks šalmas ne kažkiek apsaugo nuo sunkiausios bokso traumos – smegenų pažeidimo.

Galvos sužeidimai. 2000 m. „Western Journal of Medicine“ išleistame straipsnyje rašoma: „Žmogaus anatomija visiškai prieštarauja labiausiai bokse mėgstamai taktikai – smogti į galvą“. Smūgiai į galvą gali sukelti sunkių sužeidimų, įskaitant katastrofišką smegenų sužalojimą, kurį sukelia vienintelis stiprus smūgis, ir palaipsninį smegenų pažeidimą, kuris susikaupia per daug laiko. Dėl smegenų sužalojimų boksininkas gali pradėti neaiškiai kalbėti, jo refleksai susilpnėja, jis gali alpti arba retais atvejais netgi numirti.

Britų, amerikiečių ir australų medikų asociacijos reikalavo iš viso uždrausti boksą, argumentuodamos didele smegenų pažeidimo ir kitų sužalojimų rizika. Amerikos Pediatrijos akademija teigė, kad boksas visai netinka jauniems atletams. Bet bokso gynėjai sako, kad mirtys nuo bokso sukeltų sužalijimų yra retos ir boksininkai puikiai žino, kuo rizikuoja, ir reikėtų ne uždrausti boksą, o pagerinti boksininkų medicininę priežiūrą bei saugumo procedūras.

http://www.livestrong.com/article/541876-negative-effects-of-boxing/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.