Kuo kenkia kokakola?

Pačioje pradžioje Coca-cola buvo gaminama naudojant kokainą – iš čia ir pavadinimas. Pagrindiniai jos vartotojai buvo užjūrio karinės pajėgos, nes padėdavo jiems laikytis ant kojų, bet daug tų kareivių paskui grįžo namo priklausomi nuo kokaino. O gydymą nuo priklausomybės rasti būdavo labai sunku, nes tais laikais dar nebuvo tiek narkomanų kiek dabar, ir jų gydymas atitinkamai nebuvo gerai išvystytas. Kai buvo nustatyta, kad Coca-cola kelia pavojų sveikatai, kai gamintojai net turėjo pakeisti jos „slaptą receptą“, jie turėjo surasti ką nors, kas pakeistų kokainą. Tada pradėjo ten dėti kofeino, bet tada pradėjo jaustis turintys teisę ten dėti kitas priklausomybę sukeliančias medžiagas, o į vartotojų sveikatą jiems buvo nusispjaut.

Taigi štai kas nutinka, kai išgeri skardinę Coca-colos:

Per pirmas 10 minučių: suvartoji 10 šaukštelių cukraus, o tai yra 100% rekomenduojamos dienos normos. Nuo to saldumo neapsivemi tik dėl to, kad ten pridėta fosforo rūgšties, kuri keičia skonį.

20 minučių: pašoka cukraus kiekis kraujyje, atitinkamai ir insulinas. Kepenų atsakas – paversti tą cukrų į riebalus.

40 minučių: pasibaigia kofeino absorbcija. Išsiplečia vyzdžiai, pakyla kraujospūdis, o kepenys kaip atsaką išmeta daugiau cukraus į kraują. Smegenyse būna užblokuojami mieguistumą sukeliantys adenozino receptoriai.

45 minutės: organizmas pradeda gaminti daugiau dopamino, stimuliuojančio smegenis. Iš esmės taip pat veikia ir heroinas.

Šiek tiek virš 60 minučių: fosforo rūgštis suriša kalcį, cinką ir magnį žarnyne, dėl to dar suaktyvėja medžiagų apykaita. O kur dar aukštos cukraus ir dirbtinių saldiklių dozės, taip pat ir skatinančios kalcio pasišalinimą su šlapimu. Pasireiškia ir kofeino diuretinės savybės, kitaip sakant, užsinori į tualetą. Šitaip pasišalina kalcis, magnis ir cinkas, esantys kauluose, taip pat natris, elektrolitai ir vanduo. Energijos antplūdis pasibaigia, pasidarai dirglus ir vangus. Kiek vandens būni suvartojęs su Coca-cola, tiek išeina lauk, ir dar kartu su naudingais mineralais.

Taigi fosforo rūgštis gali privesti prie osteoporozės, dantų ir kaulų suminkštėjimo. Toks didelis cukraus vartojimas kelia kraujospūdį, cholesterolio kiekį, gali sukelti širdies ligas, diabetą, nutukimą, pasendinti be laiko ir pan. Visokiuose dietiniuose gazuotuose gėrimuose dažnai būna dirbtinio saldiklio aspartamo, kuriam pripaišomi net 92 pašaliniai poveikiai, įskaitant smegenų auglius, apsigimimus, diabetą, emocinius sutrikimus ir epilepsiją. Kofeinas Coca-coloje sukelia drebulį, nemigą, aukštą spaudimą, nereguliarų širdies ritmą, kelia cholesterolio kiekį, šalina vitaminus ir mineralus, nuo jo gali atsirasti mazgai krūtyse, apsigimimai, galbūt ir kai kurios vėžio rūšys.

Vis dar norisi Coca-colos? Džiaugiuosi, kad jau seniai jos negeriu 🙂

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.