Kaip laimėti prieš stresą?

Stresą geriausiai nugalėti padeda:

1. Pratimai. Chroninis stresas sukelia neuronų mirtį ir nebevykdo neurogenezės. Atlikti tyrimai parodė, jog tokia fizinė veikla kaip aerobika padeda atnaujinti neuronus ir jų ryšius. Sportinė veikla perduoda impulsus į smegenis, o jų ląstelės reaguoja į stresą. Į visus šiuos pratimus įeina sveikas ir pilnavertis miegas, jis – viena priemonių kovoti su stresu.

2. Relaksacija. Tokia kaip meditacija, tai chi, joga, pasivaikščiojimas paplūdimiu sumažina kraujo spaudimą, normalizuoja kvėpavimą, atleidžia raumenų spaudimą.

3. Socializacija. Surinkite draugus, šeimos narius, augintinius ir išvykite kur nors į gamtą, išeikite į miestą socializuotis. Bendravimas su žmonėmis puikiai padeda nukreipti mintis, o taip ir sumažinti stresą. Socialiniai santykiai reikalingi tiek mentalinei, tiek fizinei būsenai. Tyrimai parodė, jog vienatvė didina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, padidina streso jausmą, suprastina miegą.

4. Įgalinkite save. Tai reiškia, kontroliuokite savo gyvenimo tam tikrus veiksnius ir veiksmus, įskaitant ir smegenų būklę. Savikontrolė – puikus būdas nugalėti stresą.

5. Humoras. Nuoširdus ir smagus juokas – puikus priešas stresui. Atlikti tyrimai 2002 m. tai patvirtino.

6. Pozityvus mąstymas. Tai vienas pagrindinių įrankių valdyti ir kovoti su stresu. 2010 m. Harvardo universitete buvo atliktas tyrimas su studentais, kurie itin stresavo prieš sunkų egzaminą. Eksperimento metu buvo verčiama juos mąstyti pozityviai. Jie buvo treniruojami kurį tai laiką ir su egzaminais susitvarkė puikiausiai, priešingai nei tie, kurie tyrime nedalyvavo.

Taigi, juokitės, būkite pozityvi, tikėkite savimi ir su stresu susidorosite lengviau.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.