Kodėl menstruacijos nėra reguliarios?

Paprastai, normalus menstruacijų ciklas – 28 – 30 dienų (1k./mėn.). Jam prasidėjus, jis tęsiasi nuo 3 iki 7 dienų. Kai ciklas tampa reguliarus, kai kurios moteris gali numatyti net konkrečią valandą, kuomet jis prasidės. Tačiau taip būna ne visada ir ne visoms. Kai kurioms moterims, menstruacijų ciklas nėra reguliarus.

Mėnesinių ciklas sutrinka, kai yra pažeista kuri nors iš jo reguliacijoje dalyvaujančių grandžių (pagumburis, hipofizė, kiaušidės, gimda). Ciklo reguliacijoje dalyvauja daug hormonų, pavyzdžiui, estrogenas ir progesteronas, o jie gaminasi kiaušidėse.

Kiekviena moteris kartas nuo karto patiria nereguliarias menstruacijas, tai nėra pavojinga, tačiau svarbu išsiaiškinti, kokios priežastys tai sąlygoja. Kelias jų pateikiame čia:

1. Stresas; 
2. Dieta; 
3. Sportinė veikla: 
4. Kontraceptinių tablečių vartojimas; 
5. Didelio alkoholio kiekio vartojimas; 
6. Policistinis kiaušidžių sindromas – tai įgimtas, neaiškios etiologijos hormoninis sutrikimas, kuriam būdinga hiperandrogenemija (vyriškų lytinių hormonų padaugėjimas kraujyje), lėtine anovuliacija, nevaisingumas ir metaboliniai sutrikimai.

Tiesa, nereguliarių menstruacijų ciklams priskiriama ir opsomenorėja (retos mėnesinės). Ji atsiranda dėl (estrogenų) stokos, sąaugų, randų gimdoje, silpno gimdos gleivinės išsivystymo, stresų, gretutinių ligų, pokyčių hipofizėje. Jūsų atvejis panašus į šį. Tačiau matyti ir tai, jog jums menstruacijos prasidėjo ganėtinai vėlai (15 m.) ir nuo pat pradžios yra nereguliarios. Bet kokiu atveju, jūs turite kreiptis į ginekologą nuodugniems tyrimams. Tyrimų rezultatai parodys, koks gydymas yra reikalingas ir ar apskritai yra. Gydymas dažniausia vyksta vaistais, hormoniniais preparatais, žvakučių pagalba.

Natūralios priemonės, galinčios padėti sureguliuoti jūsų ciklą, dažniausiai yra herbalinės arbatos: verbena, ramunėlių žiedai, rozmarino lapai, kraujažolė, melisa, pipirmėtė, dirvinis asiūklis, raskila, kmynai, žemuogių lapai. Šių arbatų reikėtų vartoti po 15-20 g vienam puodeliui, kad tinkamai pritrauktų, laikyti 5-10 min., o tokių puodelių per dieną išgerti 2-3.

Gali padėti ir eterinių aliejų naudojimas masažų principu, pvz., jazmino eterinio aliejaus kelis lašus įlašinkite į masažo aliejų ir pamasažuokite vietą vos virš gimdos.

Tačiau aš vis tiek rekomenduočiau apsilankyti pas specialistą ir sužinoti tikrąsias priežastis.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.