Kaip išmokti taupyti?

Pasidaryti kelis sąrašus, kokių reikia pirkinių: brangių, didelių, skubių, neskubių. Kirtų dovanoms, šventėms.

Labau naudinga su banku sudaryti susitarimą, kad tam tikri mokesčiai butų automatiškai sumokami tomis dienomis, kai gaunamas atlyginima. Kitą dieną likusias lėšas bus galima paskirstyti į keturias dalis -kiekvienai savaitei… Iš karto matysis, kiek galima išleisti – komunaliniai moeksčiai jau atpuls.
Apsipirkti pagal susidarytą prekių sąrašą – neteks prisipikrti šiam momentui nereikalingų  daiktų.

 Sutaupytus pinigėlius geriausia pervesti į kitą – neliečiama sąskaitą. Tada nebus pgundos juos išleisti.

Pasidairyti nuolaidų kuponų, pasidomėti, kurioje parduotuvėje kokios nuolaidos.

Susilaikyti nuo impulsyvių pirkinių, ypač brangių.

Kai kuriais daiktais (pavyzdžiui, galingais dulkių siurbliais) galima apsikeisti su draugais.
Prieš perkant brangesnius daiktus verta  apsilankyti keliose parduotuvėse ir palyginti kainas. Internetinėse parduotuvėse siūlomos didžiausios nuolaidos.

Parduotuvėse verta lankytis ne tik per didžiuosius išpardavimus, bet ir kitomis dienomis – taip bus galima palyginti kainas.

Kaupti čekius arba žymėtis išlaidas ir savaitės pabaigoje viską peržiūrėti ir įvertinti pirkinius, nuspręsti, kurių nereikėjo, o čekiai  bus neginčijami įrodymai, kur buvo galima sutaupyti.
Geras taupymo būdas –  apmalšintas saikas. Kam tiesiai ant galvos pilti šampūną, jeigu galia pirmiausia jo išspausti amt delno – kad matytsi kiekis, o jis neturėttų būti didesnis už pupelę.  Galima mažiau pilti ska;bimo miltelių, nereikės kelių skalavimų – bus sutaupyta ir miltelių, ir elketros, ir vandens.

Laikrašęius galima perskaituti darbe arba bibliotekoje arba net prekybos centruose – juks jie ir nusipirkti  dažnai tik pavartomi, perskaitomas vienas kitas straipsnis.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.