Kaip išmokti anglų tarimo?

Patarimai norint išmokti geresnio anglų kalbos tarimo būtų tokie:

 1. Sugalvok, kokiu akcentu norėtum kalbėti. Anglų kalbos akcentų yra daug, dažniausiai vartojami – britų ir amerikiečių. Net ir Britanijoje bei Amerikoje tų akcentų yra ne vienas, bet dauguma mokomosios medžiagos tau padės išmokti arba standartinį britų, arba standartinį amerikiečių akcentą.
 2. Išmok IPA ir atskirus anglų kalbos garsus. Tarptautinis fonetinis alfabetas (International Phonetic Alphabet, IPA) – tai simbolių rinkinys, kurie reprezentuoja skirtingus kalbos garsus. Kai žinosi visus anglų kalbos garsus ir simbolius, kurie juos reprezentuoja, galėsi ištarti angliškai bet kokį žodį. Čia yra amerikietiškas tarimas ir britiškas tarimas.
 3. Išmokusi naują žodį, išmok ir teisingą jo tarimą. Kuo daugiau neteisingai tarsi tą žodį, tuo sunkiau bus jį ištarti teisingai. Dėl to labai svarbu išmokti IPA ir naudotis žodynais, skirtais besimokantiems anglų kalbos. Gali naudotis kad ir šiuo žodynu.
 4. Pažiūrėk tarimo video per YouTube. Amerikietiškas akcentas: Teacher MelanieJenniferESLAccurateEnglish, britiškas akcentas – The Phone VoiceVirtuAule.
 5. Bandyk pamėgdžioti šnekamąją anglų kalbą. ‘Pamėgdžioti’ reiškia ką nors kopijuoti, ką nors daryti taip pat arba tą patį ką ir kažkas kitas. Tau patinka, kaip kas nors kalba angliškai? Pabandyk kalbėti taip, kaip ir tas žmogus. Arba pabandyk taip: kai ko nors klausaisi angliškai (žinių, dainų, TV laidų, filmų ir t.t.), užsimerk ir atidžiai klausyk, ką sako kalbėtojas. Bandyk ištarti tuo pačius žodžius. Išgirsk garsus, o ne matyk žodžius. Išsirink žodį arba sakinį ir daug kartų jį kartok.
 6. Praktikuokis IŠGIRSTI žodžius angliškai. Prieš klausydamasi angliškų žinių, dainos ir t.t., pirma perskaityk žodžius. Tą garsą, ties kuriuo norėtum dirbti, pabrauk arba apibrauk. Perskaityk tą tekstą garsiai pačiai sau, koncentruodamasi ties žodžiais su tuo garsu. Tada paklausyk tas žinias (ar dainą, ar ką kitą). Ar girdi tą garsą? Bandyk jį ištarti, pamėgdžiodama tai, ką sakė kalbėtojas.
 7. Įrašinėk savo tarimą. Svarbu žinoti, kaip skamba tavo anglų kalba, tada žinosi, ką tau reikia pagerinti! Galėsi palyginti, kaip skamba tavo anglų kalba su tuo, kaip norėtum, kad ji skambėtų.
 8. Praktikuokis mažiausiai po 30 min. kasdien. Nieko čia gudresnio neprigalvosi: vienintelis būdas pagerinti savo tarimą – tai praktikuotis, praktikuotis, praktikuotis! Tarimas kažkokiu stebuklingu būdu nepagerės vien dėl to, kad kalbi angliškai. Anglų kalbos garsai juk gerokai skiriasi nuo lietuviškų.
 9. Knygos apie tarimą. Pažiūrėk, ar nerasi tokių knugų bibliotekoje. Jei lankai kokius anglų kalbos kursus, paklausk, ar jie neturi tokių knygų. Gali paieškoti ir knygynuose arba internete.
 10. Tegul kas nors profesionaliai įvertina tavo tarimą. Kai tavo tarimą įvertina mokytojas, jis ar ji gali tiksliai pasakyti, ką darai teisingai, o ką neteisingai. Jis/ji galės pasakyti, su kokiais garsais tau dar reikia padirbėti.
 11. Priprask prie nepatogumo jausmo. Viena didžiausių kliūčių gerinant tarimą – tai kai angliškai kalbėdamas nepatogiai jautiesi.


http://www.englishteachermelanie.com/study-tip-how-to-improve-your-english-pronunciation/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.