Kaip išmokti plaukti?

Kaip pradedantysis, turite savy daug baimių ir žinote, kad jūsų laukia dideli iššūkiai ir išbandymai mokantis plaukti. Bijote skęsti, įtraukti vandens, užspringti, negalėti išbūti ilgai nekvėpavus. O svarbiausia – kaip nugalėti vandens baimę. 

  • Stenkitės vandenyje jaustis patogiai, leiskite nuskendimo baimei išnykti. Todėl neplaukiokite viena. Niekad nepradėkite plaukioti atviruose vandens telkiniuose. Pradėkite uždaruose baseinuose.Būkite tokiame gylyje, kuris jus mažiausiai baugina. Neplaukiokite vandenyje, kuris yra per šaltas.
  • Išmokite plūduriuoti vandens paviršiuje. Iš pradžių laikykitės už atbrailos ir paleiskite kojas. Turite pasijusti lengva ir atsipalaidavusi, iš pradžių ant pilvo, po to ant nugaros. Po to pasileiskite. Iš pradžių bus keista, kai vanduo sems ausis, bet ne akis ir nosį, tačiau ilgainiui priprasite. Kad būtų stabiliau, rankas ištieskite į šonus ir padarykite „T“ formą.
  • Stenkitės nepanikuoti, giliai kvėpuokite, atsipalaiduokite. Tiesiog atsigulkite taip, kaip galite ir leiskite vandeniui jus valdyti. Iš pradžių.
  • Bandykite nekvėpuoti po vandeniu. Prieš panerdama giliai įkvėpkite ir panėrus bandykite nusiraminti, nepanikuoti ir sulaikyti kvapą kaip įmanoma ilgiau. Po truputį, dar po vandeniu, per nosį išleiskite orą, o po to iškilkite į paviršių. Jei nepatogu iškvėpti per nosį, sulaikykite arba turėkite nosies kištuką ir tada iškvėpkite per burną.
  • Užsidėkite vandeny reikalingus akinius. Taip jausitės patogiau, nes galėsite atsimerkti ir stebėti aplinką.
  • Pradėkite atlikinėti pratimus kojomis, tačiau rankomis laikykitės atbrailos. Vėliau bandykite daryti įplaukimus rankomis, panašiai kaip „šuniuko poza“. Minkite vandenį, kuomet galva iškelta, o rankos ir kojos po vandeniu, 90° poza. Taip paplūduriuokite vandenyje.
  • Ir jau išmokusi pagrindus, galite mokytis specialių plaukimo technikų. Išbandykite įvairų plaukimą, nardymą, šuolį nuo tramplyno, orientuotis ekstremaliose situacijose, žinoti, ką ir kaip reikėtų daryti į jas papuolus. 

Siūlome pažiūrėti video medžiagą, kurioje yra parodyta, nuo ko reikėtų pradėti norint išmokti plaukti.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.