Kaip išmokti vaikščioti su „kablais“?

Aukštakulniai gali būti geriausi merginos draugai, jei tik nenešioji jų per daug (nes tai nelabai sveika) – su jais atrodai aukštesnė, lieknesnė ir įgauti daugiau pasitikėjimo savimi. Bet nepratusiai tai gali būti gana sunku, nes aukštakulniai reikalauja praktikos. Bet nesijaudinkite – vadovaukitės šiais patarimais.

1. Technikos gerinimas

  1. Vaikščiokite mažais žingsniukais. Su aukštakulniais reikia vaikščioti lėtais ir mažais žingsniais, nelenkiant kelių labiau negu reikia. Turbūt pastebėjote, kad aukšti kulnai trumpina žingsnius – kuo aukštesnis kulnas, tuo trumpesnis žingsnis. Todėl nesistenkite per prievartą didinti žingsnių – eidama mažais žingsneliais natūraliau atrodysite ir patogiau jausitės.
  2. Statykite koją nuo kulno iki pirštų. Tikslas – vaikščioti kiek įmanoma normaliau. Kai vaikščiojate su žemakulniais, juk pirmiau nestatote kojų pirštų, tiesa? Tai nestatykite ir su aukštakulniais. Pirma statykite kulną, o paskui – kojų pirštus.
  3. Gerinkite laikyseną. Vaikščiojimas su aukštakulniais labai priklauso nuo geros laikysenos. Todėl įsivaizduokite, kad jūsų galvą tiesiai laiko nematoma virvė – galva turėtų būti vienoje linijoje su nugara, o smakras lygiagretus grindims. Vaikščiodama su aukštakulniais, venkite žiūrėti žemyn. Pečius atloškite atgal ir nuleiskite, rankas laikykite atpalaiduotas. Eidama lengvai mojuokite rankomis dėl pusiausvyros. Pilvą įtraukite, kelius truputį sulenkite – kojos neturėtų būti visiškai ištiestos. Vaikščiodama kojas laikykite šalia viena kitos ir pėdas atsukite tiesiai į priekį.
  4. Įsivaizduokite, kad einate nematoma linija. Manekenės dažnai vaikšto statydamos vieną koją priešais kitą, kad gražiau linguotų klubai. Todėl geriausia įsivaizduoti, kad einate nematoma linija arba virve. Tam reikės šiek tiek praktikos, bet rezultatai bus to verti. Pažiūrėkite video, kaip tai daro manekenės, ir pabandykite jas pamėgdžioti. Tik turėkit omeny, kad manekenės truputį persistengia, o jūs vaikščiokite kaip tikrame gyvenime!
  5. Pratinkitės vaikščioti su aukštakulniais namuose. Pavaikščiokite su aukštakulniais po namus prieš išeidama su jais į gatvę. Taip ne tik prie jų priprasite, bet ir šiek tiek nunešiosite padus, ir jie bus ne tokie slidūs. Juos nešiodama darykite tai, ką darote visuomet: vaikščiokite, stovėkite, sėdėkite, sukiokitės.
  6. Pranešiokite savo aukštakulnius. Jei jų nepranešiosite, tikrai įsitaisysite pūslių. Pranešioti batai pasidaro minkštesni ir prisitaiko prie jūsų kojos. Tam užtenka pavaikščioti su aukštakulniais namuose, bet taip pat galite išbandyti juos ant įvairių paviršių (plytelinių ir medinių grindų, kilimų), šokti su jais, lipti laiptais žemyn – šitą įvaldyti ypač svarbu, nes ant laiptų įvyksta daugiausia nelaimių su aukštakulniais.
  7. Nešiokite aukštakulnius lauke. Vaikščioti su jais viduje visai kas kita negu lauke. Net ir maži asfalto nelygumai sukels sunkumų, taigi pavaikščiokite už savo namo ribų, vengdama nelygių paviršių. Gera praktika – avėti aukštakulniais prekybcentryje. Pusiausvyrai išlaikyti naudokite vežimėlį.
  8. Pratinkitės stovėti ant aukštakulnių. Atrodo paprastas dalykas, bet daug moterų nežino kur dėti savo kojas, kai pozuoja nuotraukoms arba stovi ir šnekasi kokiame nors vakarėlyje. Čia pasidaro ypač svarbu turėti patogius batus. Kad stovėtumėte ant aukštakulnių teisingai, stovėkite ant vienos kojos, liesdama kitos pėdos vidurį, atkreipusi koją kampu į ją. Perkelkite svorį ant užpakalinės kojos pirštų, ir kai ta koja pavargsta, sukeiskite kojas vietomis.

2. Teisingų aukštakulnių pasirinkimas

  1. Pirkite juos protingai. Visada eikite pirkti batų į dienos pabaigą, kai jūsų kojos būna truputį išbrinkusios nuo vaikščiojimo. Išsirinkite batus pagal savo pėdos formą – batas turi būti platesnis už koją. Visada išbandykite abu batus ir pasivaikščiokite su jais – jei jie nebūna patogūs iškart, greičiausiai niekada ir nebebus.
  2. Pradėkite nuo mažų ir vėliau pirkite vis didesnius. Nebūtų gera mintis iš karto pirkti 10 cm stiletus – geriau po truputį didinti kulno dydį. Jei pradėsite nuo mažesnių, jūsų čiurna pamažu sustiprės tiek, kad galėsite saugiai vaikščioti ir su labai aukštais kulnais. Pradėkite nuo 5-6 cm kulniukų, ir platesnių, o ne kaip adatos, nes su tokiais lengviau laikyti lygsvarą.
  3. Nusipirkite tinkamo dydžio batus. Visuomet, visuomet pirma reikia juos pasimatuoti. Jei abejojate dėl dydžio, geriau pirkite truputį per didelius negu per mažus. Visada galite batus sumažinti įdėdama vidpadžius, bet padidinti – nelabai. Per maži batai būna baisiai nepatogūs. Dar prisiminkite, kad kojos dydis su amžiumi keičiasi – pėda darosi ilgesnė ir platesnė, o išlinkimas mažėja.

3. Išlaikykite pėdas gaivias

  1. Naudokite pagalvėles ir vidpadžius. Pagalvėles dėkite visur, kur per daug spaudžia ar trina. Pagalvėlių būna įvairių dydžių ir iš įvairių medžiagų, ir jas galima įsidėti į bato vidų. Jei batai truputį per dideli, galite įsidėti vidpadžius, kurie sumažins batą puse dydžio, o taip pat pridės patogumo.
  2. Padarykite kojoms pertrauką. Kai nešiojate aukštakulinius, geriausia yra sėdėti, kai tik būna įmanoma! Taip neišsivystys kojų skausmas. Stenkitės nenusiauti batų, nes pėdos ištins ir bus sunku vėl juos apsiauti.
  3. Avėkite batus su raišteliais ir platformomis. Batai, pririšami raišteliais prie čiurnos yra patogesni, nes raišteliai neleidžia jūsų kojai slidinėti iš šono į šoną. Batai su platformomis jums suteikia visus papildomo ūgio privalumus, bet nejaučiate diskomforto stovėdama.
  4. Neavėkite aukštakulnių per dažnai. Aukštakulniai gerai atrodo, bet duos didesnį efektą, jei juos nešiosite tik ypatingomis progomis. Jei juos avėsite per dažnai, susidarys daugiau pūslių ir nuospaudų, o taip pat vargs jūsų apatinė nugaros dalis. Jūsų kojoms (ir visam kūnui) reikia šiek tiek laiko atsigauti. Jei jums reikia kasdien darbe avėti aukštakulniais, bent jau bandykite autis skirtingus batus, ir skirtingų aukščių.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.