Interviu su kirpėju-stilistu Kęstučiu Šaikumi: „Mielos moterys, skirkite daugiau laiko sau“

Apie kirpimo paslaptis kalbėjomės su kirpėju-stilistu Kęstučiu Šaikumi. Laimėjęs ne vieną prizinę vietą tarptautiniuose kirpimo čempionatuose, kirpimo guru atskleidė ne vieną paslaptį kaip tinkamai prižiūrėti plaukus, kad jie būtų sveiki ir blizgantys bei pasidalino patarimais padėsiančiais atsikratyti slenkančių plaukų. Šis interviu – tai išsamus ir naudingas gidas visoms moterims siekiančioms atrodyti nepriekaištingai. O juk to ir siekiame, ar ne, mielosios?

Kaip tapote kirpėju-stilistu?

Visada maniau, kad galiu geriau apkirpti nei apkerpa mane, ir vieną dieną išbandžiau ant draugo plaukų ir išėjo visai gerai. Vėliau teko susipažinti su Feminos Bonos direktore Rasa Balčiūniene, kuri ir įkalbejo mane pradėti dirbti salone, todėl teko baigti Pivot point mokyklą. Vėliau Klaipėdos universitete baigiau stiliaus ir įvaizdžio formavimo specialybę. Labai stipriu stimulu tobulėjimui davė dalyvavimas konkursuose, ypač iškovotos pergalės skatino ieškoti naujovių ir kitų saviraiškos formų.

Ar vyrai geresni kirpėjai negu moterys?

Manau, visai nesvarbu ar tu esi vyras ar moteris, svarbu ar žmogus turi talentą ir užsispyrimo siekti savo tikslo tobulybės link. Skirtumas galbūt yra žmogaus matyme, pavyzdžiui, aš visada stengiuosi apkirpti ir nudažyti moterį taip, kad man ji atrodytų dar patraukliau nei anksčiau, kaip vyrui.

Kas sunkiausia dirbant šį darbą?

Sunkiausia yra dirbti per šventes ir šestadieniais anksti keltis, nes reikia rūpintis nuotakų šukuosena.

Pasidalinkite patarimais, kaip po žiemos atgaivinti pavargusius plaukus?

Visų pirma, visiems patarčiau apsilankyti grožio salone, pasikirpti nusausėjusius galiukus ir atnaujinti dažymą, jeigu dažote plaukus. Į namus rekomenduoju įsigyti šampūną ir kaukę tik pasitarus su savo plaukų stilistu, nes tik jis gali jums tinkamai parinkti ir patarti įvertines plaukų būklę. Kiekvienam žmogui reikalinga individuali plaukų priežiūros sistema. Taip pat, rekomenduoju naudoti aliejuką: jis padės apsaugoti jūsų plauką nuo išorinio poveikio ir suteiks plaukams žvilgesio ir švelnumo.

Kokia gražių ir sveikų plaukų paslaptis pagal Jus?

Jokios čia paslapties nėra, tiesiog reikia nekankinti plauko tiesintuvais, žnyplėmis, karštais fenais ir netikusiais dažymais, ypač namų sąlygomis. Reikia reguliariai lankytis kirpykloje ir nepamiršti palepinti plaukų namuose. Neskubėkite, mielos moterys, skirkite daugiau laiko sau: palaikykite kaukę bent jau 5 minutes ir ir jūsų plaukai bus puikūs.

Kas labiausiai padeda slenkantiems plaukams?

Daugumai žmonių plaukai slenka nuo pervargimo ir streso. Tokiu atveju geriausiai padėtų atostogos. Tačiau jei sau negalite leisti ilgų ir turiningų atostogų, rekomenduočiau naudoti serumus arba ampules, kurie yra įtrinami į galvos odą, taip pat vitaminus ir maisto papildus.

Pagrindinės taisyklės renkantis šukuoseną.

Pirma taisyklė, šukuosena turi patikti jos savininkei. Antra taisyklė, šukuosena turi tikti prie veido formos ir bruožų. Trečia taisyklė, turi būti lengvai tvarkoma ir ketvirta taisyklė šukuosena turi būti šiuolaikiška.

Vyrai dažnai nekreipia dėmesio rinkdamiesi šampūną ir dažnai naudoja mylimosios priemones. Kokie pagrindiniai skirtumai tarp vyriško ir moteriško šampūno?

Pagrindinis skirtumas tarp vyriškų ir moteriškų šampūnų yra kvapas, toliau viskas tas pats.

Dabar labai populiaru naudoti natūralią kosmetiką. Kokią natūralią produktų liniją skirtą plaukams rekomenduotumėte natūralumo šalininkams?

Tikrai dabar visi tarsi pamišę dėl natūralumo, tačiau ne viskas kas yra natūralu tinka žmogui. Gamtoje auga daugybė augalų, kurie gali mums pakenkti ar net pražudyti, pavyzdžiui, nuodingi grybai ir kiti, todėl nereikia tikėtis, kad žodis natūralu yra išsigelbėjimo šaltinis. Kartais plaukams reikia ir chemijos, kad jie gerai atrodytų ir blizgėtų. Žinoma, jei galima rinktis aš renkuosi natūralius produktus. Savo salone Adore beauty&style mes naudojame So pure natūralius dažus ir kitas priemones.

Kokia Jūsų nuomonė apie namie pagamintas plaukų kaukes, pvz. kiaušinis, majonezas ir pan.?

Mūsų tautai būdingas bruožas – išradingumas ten, kur jo nereikia. Dauguma tautiečių tiki sąmokslo teorijomis ir mano, kad jie geriau viską supranta už profesionalus, juk internete visko galima rasti. Aš manau, kad geriau nusipirkti paruoštą profesionalią kaukę negu gaminti pačiam.Turėjau galimybę būti ne vienoje kosmetikos gamykloje ir matyti, kokios didelės ir modernios yra laboratorijos ir kiek ten dirba mokslininkų. Sukurti produktai būna ilgai testuojami ir tobulinami. Tik tada, jei jie yra veiksmingi, pradedama gamyba. Tačiau dar yra nemažai moterų, kurios naiviai mano, kad majonezas, kokoso ar alyvuogių aliejus ar dar koks maisto produktas padės geriau nei profesionalų sukurta plaukų kaukė.

Kokios populiariausios plaukų spalvos ir kirpimai šiais metais?

Šiais metais išlieka madingos visos natūralios žemės spalvos. Pradedant šiaudo, smėlio ar bronzos spalvomis ir baigiant šokolado, kavos ar net lavos spalvomis. Šį sezoną į madą grįžta dažymai sruogomis ir blyksniais, čia svarbu sukurti ne kontrastą, bet harmoniją. Spalvos turi viena kitą papildyti ir subtiliais spalvų perėjimais sukurti plaukuose judantį blizgėjimą ir švytėjimą. Plaukai turi blizgėti ir būti sveiki lyg šilkas su aukso gijomis. Šiuo metu nauja tendencija yra taip vadinamas Prancūziskas dažymas kuomet dažant plaukus paliekama neuždažytų plaukų sluoksnių, kurie susimaišę su dažytais plaukais, sukuria itin originalų spalvų žaismą.

Kokios šių metų vestuvinių šukuosenų mados?

Vestuvinės šukuosenos – tai tarsi atskira sritis madoje, todėl čia galioja ir kitos taisyklės. Ši pagrindinė gyvenimo šventė turi būti ypatinga, todėl ir siuvamos išskirtinio dizaino suknelės ir daromos šukuosenos, kurių paprastai daugiau gyvenime nedėvime ir nenešiojame. Tai ypatinga proga. Nuotaka tą dieną turi būti išskirtinė visais atžvilgiais, o kad taip atsitiktų reikia pagalvoti apie kuriamą įvaizdį. Šukuoseną reikia derinti prie suknelės. Žinant, kad Lietuvoje orai yra nenuspėjami, aš dažniausiai rekomenduoju nuotakoms sukeltų plaukų šukuosenas. Tokia šukuosena tikrai išliks iki šventės pabaigos, ko būtų sunku tikėtis iš paleistų plaukų šukuosenų. Sukeltų plaukų šukuosena galima pritaikyti, bet kuriam stiliui . Ji gali buti romantiška, valiūkiška , aristokratiška, folk, retro ar kokia tik norite. Taip pat, jūs galite pasirinkti įvairias plaukų tekstūras. Ji gali būti iš lygių, garbanotų, gofruotų, suveltų, supintų plaukų. Taigi linkiu nuotakoms nebijoti ir drąsiai rinktis.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.