Šį kartą kalbėjomės su gydytoju – homeopatu, turinčiu didelę patirtį dirbant su sunkių ligų pacientais, Antanu Januškevičiumi. Homeopatas įgavo medicininį gydytojo išsilavinimą Vilniaus universitete, atliko praktikas Maskvos bei Sankt Peterburgo homeopatijos centruose. Taip pat stažavosi Šveicarijoje, kur teko dirbti ir konsultuoti įvairiomis ligomis sergančius pacientus. Visą šią patirtį gydytojas A. Januškevičius pritaiko gydydamas pacientus Vilniuje.
Homeopatas papasakos, kokias sunkias ligas galima išgydyti homeopatijos pagalba ir ar antibiotikai iš tikrųjų pelnytai vertinami neigiamai.
Kas yra homeopatija ir kuo ji skiriasi nuo tradicinės medicinos?
Homeopatija yra medicinos šaka, kuri priverčia patį organizmą spręsti savo problemas. Klasikinė medicina naikina ligos pasėkmes, patį ligos pasireiškimą, o homeopatija naikina ligos priežastį.
Homeopatai teigia, kad tradicinė medicina dažnai šalina tik ligos simptomus, dėl to liga vėl atsinaujina. O homeopatiniai vaistai šalina pačią ligą, dėl to žmogus pasveiksta. Vis dėlto, sergančių žmonių, ypač vėžiniais susirgimais, vis dar yra nemažai, kodėl?
Pagrindinė problema yra ta, kad žmonės nori greito rezultato: pacientas ateina pas gydytoją, jis jam duoda tabletę nuo padidėjusio kraujo spaudimo ir kraujospūdis vienai dienai susitvarko. Tačiau palaipsniui liga vėl atsinaujina.
Į ką atsižvelgia homeopatas skirdamas vaistus ligoniui?
Homeopatas atsižvelgia į viso organizmo ypatybes ir paciento psichinę būklę. Dažnausiai atsižvelgiama į tai, kaip žmogus mąsto, ką galvoja, kokios yra jo baimės. Taip pat, kokios jo virškinimo ypatybės. Gali nuskambėti juokingai, bet diagnozei nustatyti yra svarbu suprasti net ir tai, kiek žmogus miega, kaip miega, ką sapnuoja. Homeopatija yra parenkama žmogui labai individualiai. Nėra taip, kad ateina pacientas dėl padidėjusio kraujospūdžio ir mes duodame jam vaistus nuo to. Kiekvienai ligai homeopatija pritaikoma skirtinga.
Kiek trunka gydymas homeopatiniais vaistais ir nuo ko priklauso gydymo trukmė?
Gydymas gali trukti porą savaičių ir porą metų. Viskas priklauso nuo ligą sukėlusios priežasties. Kartais ateina žmogus su ketvirta vėžio stadija, tokį pacientą galim gydyti kelis mėnesius, o su pirma vėžio stadija gydymas trunka 3-4 metus. Kartais žmonės nustemba ir klausia, kodėl su ketvirta vėžio stadija išgydoma per kelis mėnesius, o 1-os stadijos gydoma kelis metus. Atsakymo tam nėra, viskas priklauso nuo priežasties sukėlusios ligą.
Taip pat pacientai ateina pasitikrinti sveikatos. Kartais pasitaiko, jog randame besivystančių problemų organizme, kurios vėliau gali sukelti ligas. Žmonės netiki tol, kol nepajaučia, jog jaučiasi prastai. Kai suserga, tuomet grįžta pas mus ir gydosi.
Teigiama, kad homeopatiniais vaistais galima išgydyti net vėžį ir kitas sunkias ligas, kurių neįveikia tradiciniai vaistai. Ar esate savo gydymo praktikoje išgydęs tokių sunkių ligonių?
Taip. Pas mane ne kartą dėl sunkių ligų buvo atėję žmonės ir aš juos išgydžiau, bet taip pat buvo atėję žmonės dėl onkologinių ligų ir mes negalėjome jiems padėti. Kiekvieno situacija yra individuali.
Kaskart žmogui parenkant individualų gydymą žmonės stebisi. Kartą atvyko jauna moteris, kuri skundėsi nevaisingumu ir gydytojai jai nustatė kiaušintakių nepraeinamumą. Kalbėdamas su ja, klausiau daug klausimų apie jos profesiją, kaip jai sekasi verslas, tačiau neuždaviau nei vieno klausimo apie ginekologiją. Kai ji atėjo į sekančia konsultaciją, po pirmosios konsultacijos sakėsi galvojanti, kad gydytojas visiškas neišmanėlis, nes neuždavė nei vieno klausimo apie ginekologiją ir ji nesuprato, kuo siejasi jos verslas ir kiaušintakių nepraeinamumas. Tuomet jai paaiškinau, jog tos konsultacijos metu, kalbėdamas su ja susidariau nuomonę apie tai, kokią homeopatiją jai skirti. Paskyrus reikiamus vaistus, jos problema išsisprendė.
Nustatote ligas tik bendraudamas su pacientu ir užduodamas jam klausimus?
Taip, dažniausiai su pacientais bendraudamas nustatau jiems diagnozę, tačiau taip pat tiriu ir Folio metodu. Tai yra aparatūra, kuri nustato, kokie sveikatos sutrikimai yra žmoguje. Dėl to pasitelkęs šiuos du būdus paskiriu pacientams vaistus.
Kaip vyksta ligonio ir homeopato bendravimas gydytojo kabinete? Kokius klausimus dažniausiai užduoda homeopatas ir kaip nustatote diagnozę?
Labai daug informacijos suteikia tai, kaip žmogus ateina į kabinetą, kaip pradėjo bendrauti, kaip jis atsisėdo prie aparato. Mes viską įvertiname. Homeopatija nėra tik sausas mokslas. Turi įvertinti ir verbalinę, ir neverbalinę žmogaus kalbą. Nepamatęs žmogaus, negali žinoti, kokias priemones jam pritaikyti. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tinka viena homeopatija, o paskui, kai labiau įsigilini į žmogų, pasirodo visai kitaip.
Susidaro įspūdis, kad homeopatą galima būtų prilyginti psichologui, ar tiesa?
Taip, homeopatas turėtų gerai išmanyti psichologiją. Kad paskirtų vaistus, reikia suprasti žmogų ir iš psichologinės pusės, ne tik fizinės.
Ar homeopatinis gydymas yra brangesnis už tradicinį gydymą?
Matote, gydymas homeopatija yra pigesnis už tradicinį gydymą. Tačiau problema yra tame, kad homeopatinis gydymas nėra valstybės finansuojamas, todėl žmonėms gali pasirodyti, jog gydytis homeopatija yra daug brangiau, nei tradiciniais vaistais.
Kas yra homeopatiniai vaistai ir iš ko jie gaminami?
Homeopatiniai vaistai – tai natūralios, mažos mineralų ir vaistažolių dozės, kurios priverčia organizmą pačiam gydyti problemas.
Kaip atskirti kvalifikuotą homeopatą nuo nekvalifikuoto?
Kvalifikuotas homeopatas turi turėti aukštąjį išsilavinimą, gydotojo ir homeopato licenciją. Sveikatos akreditacijos tarnybos sąrašuose gydytojas-homeopatas turi būti įrašytas kaip gydytojas, turintis teisę užsiimti medicinos praktika. Jei homeopatas, pas kurį Jums tenka laikytis, negali pateikti tokių dokumentų, vadinasi, tai nekvalifikuotas specialistas.
Kartais pasitaiko, kad homeopatinius vaistus skiria ir šeimos gydytojai. Ar jie gali juos skirti nebūdami homeopatais?
Šeimos gydytojai gali skirti homeopatinius vaistus bendram organizmo stiprinimui, bet rimtų problemų sprendimui vaistus turėtų skirti gydytojas-homeopatas.
Studijavote Vilniaus Universitete, Maskvos homeopatijos centre, Sankt Peterburgo akademijoje bei stažavotės Šveicarijoje. Kokios homeopatikos patirties pasisėmėte ir kaip ją pritaikote šiandien gydydamas ligonius Lietuvoje?
Taip, studijuodamas Lietuvoje ir stažuodamasis užsienyje gavau neįkainojamos patirties. Didžiausia įspūdį paliko profesorės Bodrovos gydymas. Tai tikrai vienetinė, talentinga ir nepaprastą gydymo patirtį turinti homeopatikė. Kartais mano pacientai klausia, kuriuos aš konsultuoju Šveicarijoje bei Maskvoje, kodėl aš negydau taip gerai, kaip profesorė Bodrova, tačiau aš esu tik jos mokinys ir dar turiu kur tobulėti.
Savo gydyme dažniausiai taikau profesorės Bodrovos metodiką. Jos pagrindinė esmė yra atsižvelgti į žmogų, suprasti žmogų, kaip visumą. Kaip sakydavo Ala Bodrova: „Kai bendrauji su pacientais, tu turi atsiriboti nuo kitų minčių ir šnekėtis su jais tomis temomis, kurios padėtų suprasti žmogų ir paskirti jam gydymą“. Dėl šio požiūrio A.Bodrova ir tapo tokia įžymi ligų gydime. Taip jau susiklostė, kad man, kaip jos mokiniui, tenka sunkios onkologinės ligos, cukrinis diabetas ar nevaisingumas.
Nemažai papasakojote apie teigiamus homeopatinio gydymo rezultatus. Kaip dažnai pasitaiko, kad homeopatija ligoniui nepadeda?
Taip, pasitaiko, kad homeopatija yra neveiksminga pacientų atžvilgiu. Ištyrus Folio metodu bei pabendravus su pacientais yra atvejų, kai aš suprantu, jog homeopatija žmogui nepadės. Tokiu atveju, aš tiesiog pasakau, jog savo gydymo metodais jam padėti negaliu.
Jeigu žmogaus ligos pagrindinė priežastis yra nervai, ar geriant homeopatinius vaistus jam pagerės, jei jis toliau gyvens tokį gyvenimo būdą, kuris kels jam stresą?
Mus supa įvairios stresinės situacijos. Vartodamas homeopatinius vaistus, žmogus gali ramiau žvelgti į stresines situacijas bei įveikti įvairias depresijos rūšis. Jeigu žmogus daug nervuojasi, vadinasi jam reikia padidinti endorfinų kiekį organizme. Homeopatija padeda stabilizuoti ir palaikyti šių medžiagų organizme kiekį, kas lemia paciento išgyjimą.
Kokia Jūsų nuomonė apie antibiotikus?
Neracionalus antibiotikų skyrimas yra negerai, tačiau protingas ir apgalvotas antibiotikų skyrimą aš vertinu teigiamai. Norint skirti tam tikrus antibiotikus, turi būti žmogui atlikta nemažai tyrimų, kurie padėtų nustatyti ligą ir pagal tai skirti vaistus.
Homeopatinis gydymas, kaip jau minėjau, naikina ligos priežastis, tačiau šis procesas trunka ilgai ir ligos pasėkmes puikiai padeda gydyti tradicinė medicina, jei ji paskirta teisingai. Problema gydant yra ne tradicinėje medicinoje, kaip moksle, bet tame, kad skiriant vaistus gydytojai ne visada kompetetingai juos skiria ligoniams. Jeigu gydytojai atsakingiau žiūrėtų į pacientų ligas ir vertintų homeopatijos naudą, žmogų būtų galima pilnai išgydyti.
Vadinasi, norint pasveikti reikia suderinti homeopatiją ir tradicinę mediciją?
Tikrai taip, abiejų mokslų metodikos padeda pasiekti geriausius rezultatus.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.