Interviu su aerobikos trenere bei mitybos specialiste Rūta Beišyte: „Sportuoti ir valgyti reikėtų saikingai“

Šį kartą kalbiname Rūtą Beišytę – jauną, aktyvią Klaipėdos miesto moterų sporto klubo „Cherry Gym“ savininkę, trenerę bei mitybos konsultantę. Jaunatvišku optimizmu spinduliuojanti Rūta nepraleidžia progos sudalyvauti įvairiuose sporto, sveikos mitybos bei fitneso konvencijose. Pokalbio metu aptarėme ne tik sporto naudą, bet kalbėjomės ir apie verslo įkūrimą.Taip pat, interviu metu Rūta pasidalino patarimais ko nereikia daryti metant svorį bei atskleidė, kokios didžiausios klaidos daromos sportuojant. Straipsnyje rasite atsakymą į daugeliui rūpimą klausimą, kaip atsikratyti potraukio saldumynams ir sutikti šventes lieknesniems.

Ar nuo mažų dienų žinojote, kad sportas yra ta sritis, su kuria siesite savo gyvenimą?

Sportu susidomėjau ne visai nuo mažų dienų. Tačiau jau nuo 10 klasės turėjau dvi kryptis, su kuriomis planavau sieti savo tolimesnį gyvenimą, tai psichologija ir sportas (konkrečiai aerobika). Pati savarankiškai ir sportuoju nuo 10 klasės, tačiau aktyviau sportuoti pradėjau nuo 18 metų, konkrečiai fitnesu labiau susidomėjau nuo 21-22 metų.

Kokie aerobikos pranašumai prieš kitus sportus? Kodėl lieknėjant, vertėtų rinktis šį sportą?

Vienas pagrindinių aerobikos tikslų – paversti sportą linksmu, ne monotonišku, užvedančiuir motyvuojančiu, tačiau visa tai daryti nenukrypstant nuo technikos. Treneris turi pasitelkti viską: ritmingą muziką, choreografijas, pratimų variacijas ir svarbiausiai savo charizmą. Atėjus į bet kurią aerobikos treniruotę klientas turi pasikrauti gerų emocijų, pamiršti rūpesčius ir tai, kas jį slėgė prieš ten apsilankant. Lieknėjant kaip tik nepatarčiau rinktis vien aerobikos, reiktų ją derinti su jėgos sportu. Ir apskritai, jei žmogus turi didžiulį antsvorį ne visuomet gali rinktis aerobiką. Reikia nepamiršti, kad tai yra grupiniai užsiėmimai, gana intensyvūs ir didelės apkrovos, tad jei žmogus turi nutukimą jam šias treniruotes reiktų rintis labai atsargiai.

Ar esate išbandžiusi ir kitų sporto šakų, ne tik aerobiką?

Taip, kaip minėjau ir fitnesą.

Patariate ne tik sporto, bet ir mitybos klausimais. Kaip patartumėte maitintis užsiimant aktyviu sportu, kad būtų pasiekti kuo geresni rezultatai?

Patarčiau maitintis kuo įvairesniu, tačiau sveiku maistu, kad mityba netaptų monotoniška. Ir sportuojančiųjų valgiaraštyje neliktų vietos tik baltymams išstumiant riebalus ir angliavandenius. Vien tik šito būti negali, turi būti visko, saikingai ir proporcingai. Vengti persivalgymų, taipogi badavimų prieš treniruotes ir po jų. Ir svarbiausiai nepamiršti gerti daug vandens.

Kaip nugalėti potraukį šokoladui?

Pirmiausiai pasitelkiant valią. O šiaip, jei norisi saldumo, gali būti, kad organizmui trūksta chromo, reiktų peržvelgti mitybą ir pažiūrėti ar jo netrūksta kasdieniniame mūsų maiste. Dar kitas dalykas, tai laikas, kada jo norisi. Jei norisi nuolatos ar būtent gurkšnojant kavos puodelį, tai šokoladas gali būti tiesiog Jūsų ritualo dalis ir tai yra įprotis, kurį reiktų riboti.

Ką patartumėte moterims, kurios pastoviai laikosi dietų, paskui vėl jas meta, sportuoja, bet norimų rezultatų taip ir nepasiekia. Kur daromos didžiausios klaidos mityboje ir sporte?

Didžiausios klaidos ir yra kraštutinumuose. Arba valgoma viskas arba nevalgoma nieko. Nėra blogo maisto yra tik blogi jo deriniai, laikas kuomet jis valgomas. Moterys kurios meta, vėl pradeda ir vėl meta, savo dietas ir sportus, turi visų pirma pamiršti dietas, kurios suteikia greitus rezultatus. Turi mitybą ir sportą paversti kasdieninio gyvenimo dalimi, tai lieks pasiekti ilgalaikių rezultatų. Sportuoti ir valgyti reikėtų saikingai.

Sportuojantys žmonės dėl netaisyklingai atliekamų pratimų, pradeda skųstis nugaros ar sąnarių skausmais. Kokios didžiausios klaidos daromas sportuojant?

Būtent netaisyklingai atliekami pratimai. Tam ir reikalingas treneris, kuris turi žmogų išmokyti ir pripratinti prie taisyklingo sportavimo, nuo kvėpavimo iki taisyklingo pratimo išpildymo.

Mokslus baigėte Kaune, kodėl nusprendėte persikelti gyventi į Klaipėdą ir uostamiestyje įkurti „Cherry Gym“ sporto studiją? Kokie didžiausi privalumai gyvenant Klaipėdoje, Jūsų nuomone?

Man visuomet labai patiko Klaipėda ir jūra, bei Klaipėda, kaip pats miestas, todėl ir persikėliau į ją nieko daug nesvarstydama. Nebuvau prisirišusi prie kito miesto, tačiau atvykau čia ir man labai gera Klaipėdoje, išvykti iš jos jau nebenorėčiau. Didžiausias privalumas ir yra pati jūra.

Su kokiais sunkumais susidūrėte įkūriant naują sporto studiją?

Negaliu įvardinti jokių sunkumų. Dariau tai, kas man patinka su savo artima drauge ir mylimu broliu. Visi tie darbai buvo malonūs, puikus laikas praleistas kartu, kas paliko nuostabius prisiminimus. Puikus žingsnis nulėmęs tolimesnę mano karjerą, kuriuo aš labai džiaugiuosi.

Steigiant naują verslą tikriausiai didžiausia užduotis yra susidoroti su užklupusiomis baimėmis: ar verslas bus sėkmingas, ką daryti jei nepasiseks ir pan.?

Kaip minėjau jį steigiau ne viena, tad ir tų baimių nebuvo. Dar sužaidė jaunatviškas maksimalizmas ir drąsa (šypsosi).

Dalyvaujate įvairiuose sporto, sveikos mitybos, fitneso konvencijose, taip pat esate viena iš „Cherry Gym“ įkūrėjų. Iš kur semiatės energijos visai veiklai?

Tiesiog, kai atrandi save ir tau patinka tai ką darai, tuomet darbas nėra darbas, o labiau mėgstama veikla. Tada tu neskaičiuoji laiko, nedarai kažko suvaidintai ar priverstinai. Lankai seminarus bei stipriau giliniesi į savo sritį, nes tau tai įdomu. Visa tai gaunasi savaime.

Jei nebūtumėte pasukusi į sportą, kokia veikla norėtumėte užsiimti?

Manau psichologija.

Kokia perskaityta knyga paliko didžiausią įspūdį?

Timothy Ferris knyga “4 valandos kūnui“. Knyga sužavėjo tuo, kad autorius sportą ir mitybą pateikė iš visiškai kitos pusės nei man buvo įprasta.

Ar laisvalaikį taip pat mėgstate praleisti aktyviai?

Pastaruoju laiku, kuomet yra nemažai veiklos, poilsiauti mėgstu gana pasyviai, tačiau jaukiai – stengiuosi daug laiko praleisti su artimaisiais. Mūsų šeimoje yra labai tvirtas ryšys, tad nuostabiausias poilsis yra kuomet aš ir mano broliai grįžtame pas tėvus, kur man labai gera.

Kokios Jūsų svajonių atostogos?

O svajonių atostogų neturiu nusipiešusi sau – kiekviena kelionė yra savaip maloni, su savais nuotykiais ir įspūdžiais.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.