Gitaros pasirinkimas kursams?

Pradėsiu nuo to, kad geras instrumentas tikrai padeda tobulėti, be to juo  maloniau groti ir rečiau dulka kampe. Tik, visų pirma, reiktų išsiaiškinti – kiek Jūs galite tam skirti pinigų.

Pradėkime nuo firmos. Iš pigių gitarų kategorijos (taip 150-200€ ribose) visos jos bus gamintos arba Indonezijoje, arba Malaizijoje, arba Kinijoje – tik pavadinimas ant grifo galvos skirsis. Ko gero didžiausias pasirinkimas būtų tokios piguvos. Savo ruožtu galima iškart ir parekomenduoti šioje kainų kategorijoje (150-200€) pirmoje  vietoje – Takamine akustinės, labai nebloga kokybė palyginus, garsas, komfortas – bet reikia žiūrėt iš kelių tokių pačių, nes kai kur būna broko. Toliau Yamaha – čia jau skonio reikalas dėl garso, bet kokybė tikrai neprasta ir vėlgi reikia išsirinkt iš kelių, nes pasitaiko broko (stygos liečia ne ten kur turėtų, kosmetiniai defektai ir kt.). Savo ruožtu galima žiūrėti ir į Hohner, kurios irgi yra neblogos, bet tokioje kainų kategorijoje  laimi Takamine (bet vėlgi reiktų žiūrėti vietoje ir rinktis priklausomai nuo savo poreikių ir norų). Yra dar Fender firmos gitaros. Jos nėra labai populiarios, bet kokybė nebloga.

Toliau galima būtų išskirti 300-400€ kategoriją. Čia tie patys principai – visos jos vis tiek bus gamintos „geltonosiose šalyse“, tik kokybė tiek pagaminimo, tiek garso gali pastebimai skirtis nuo pigesnių. Čia jau priklauso nuo tamstos finansinio pajėgumo. Toliau – 400-500€ kategorija – tie patys Hohner, Florencia (nerekomenduoju – labai prasta kokybė), galbūt net patenka ir Ovation, Epiphone, tos pačios Yamaha, Takamine – tiesiog reikia žiūrėt vietoje,bet reikalavimai kokybei jau aišku griežtesni, iš karto matosi kur prasta kokybė, o kur jau galima žiūrėt. Na tolimesnės, aukštesnės kainų kategorijos tai ir pats pasirinkimas nėra didžiausias, bet ten nėra idealaus medžiagų kokybės, patvarumo ir garso santykio. Geriausia yra pasiimti išmanantį žmogų, kuris padės išrinkti ir mažiau klausyti ką sako pardavėjas.

Dabar dėl klasikinių ir akustinių gitarų – čia jau kas Jums mieliau. Klasikinė gitara, visų pirma, skirsis savo garsu (visgi neiloninės stygos, ne metalinės), jautresniu korpusu (plonesnis medis, griežtai nerekomenduojama dėti metalinių stygų, galima sugadint instrumentą nepataisomai), platus ir lygus grifas (akustinių paprastai būna išlenktas, siauras grifas) ir norint ja groti teisingai, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Daug kam nepatinka klasikinė gitara dėl ne itin garsaus skambesio, ypač akordais grojant. Na čia kaip jau pažiūrėsit – viskas priklauso nuo Jūsų. 

Pereinant prie medžiagų, Jūs esate visiškai teisi – geriausios gitaros, kurios pagamintos iš medienos (konkrečiau, iš pušies medienos). Patarčiau taip pat papildomai įsigyti stygų, apsišarvuoti kantrybe ir nepamiršti, kad kartojimas – mokslų motina. 

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.