Kiek procentų žmonių išgyveną susirgę vėžiu?

Tarptautinės Vėžio Tyrimų Agentūros GLOBOCAN duomenų bazės ir Pasaulinės Sveikatos Organizacijos duomenimis, 2012 metais visame pasaulyje suskaičiuota 14.1 milijonų naujų vėžio atvejų. Keturios dažniausios vėžio rūšys – tai plaučių, krūties, žarnyno ir prostatos. Tai maždaug 4 iš 10 vėžio rūšių, kurios diagnozuojamos pasaulyje. Plaučių vėžys yra dažniausias vyrų vėžys.

Pagal statistiką, pusė žmonių, kuriems diagnozuojamas vėžys, išgyvena mažiausiai artimiausius 10 metų. Ir išgyvenimo statistika gerėja – pvz., Jungtinėje Karalystėje išgyvenamumas susirgus vėžiui per pastaruosius 40 metų padvigubėjo. Visame pasaulyje 2012 metais priskaičiuota 8.2 milijonų mirčių nuo vėžio, iš jų 4.7 mln. vyrų (57%) ir 3.5 mln. moterų (43%). Manoma, kad toks skirtumas yra dėl to, jog dažniausio vyrų vėžio – plaučių vėžio – išgyvenamumo prognozė bloga, tuo tarpu dažniausio moterų vėžio – krūties vėžio – prognozė kur kas geresnė (5 metų išgyvenamumas siekia 70%).

Išgyvenamumo nuo vėžio statistika labai skiriasi, priklausomai nuo vėžio rūšies. Pvz., 2010-2011 m. Anglijoje ir Velse išgyvenamumas 10 metų nuo ligos diagnozės įvairavo nuo 98% sėklidžių vėžiui iki vos 1% kasos vėžiui. Iš 21 dažniausios vėžio rūšies 12 turi 50% arba daugiau 10 metų išgyvenamumo statistiką, o keturių rūšių – sėklidžių vėžio, piktybinės melanomos, prostatos vėžio ir Hodžkino limfomos išgyvenamumas viršijo 80% (Lietuvoje iš sergančiųjų melanoma 5 metus išgyveno 70%). Taip pat gera išgyvenamumo prognozė būna susirgus skydliaukės vėžiu (96.1%). Bet kai kurias vėžio rūšis sunku diagnozuoti ir gydyti, todėl skrandžio, smegenų, stemplės, plaučių ir kasos vėžio atvejais išgyvenamumas nesiekia 20%. Lietuvoje plaučių vėžio 5 metų išgyvenamumo rodiklis tik 8.2%, stemplės vėžio – 6.2%, skrandžio – 24.9%, kasos – 5.2%.

http://www.cancerresearchuk.org/cancer-info/cancerstats/survival/common-cancers/

http://www.delfi.lt/news/daily/health/dazniausios-vezio-rusys-lietuvoje-kokia-tikimybe-isgyventi.d?id=53083723

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.