Kiek pinigų dovanoti jaunavedžiams nuo poros?

Kažkokios konkrečios eurais išreikštos sumos, deja, nėra. Bet yra daug faktorių, kurie galėtų jums padėti apsispręsti. Štai kad ir tokie:

  1. Alga. Jei daugiau uždirbate, daugiau ir duodate. Neturintys darbo svečiai duoda tiek, kiek gali – ir taktiška nuotaka arba jaunikis vargstančiam svečiui pasakys: „Žinome, kad jums striuka su pinigais. Užtenka jau to, kad čia esate“.
  2. Ar einate į vestuvių balių. Jeigu neinate, galite išsisukti su mažesne suma. Bet jeigu tai yra artimas draugas arba šeimos narys, tada neduokite per mažai. Ypač jeigu jie buvo (arba dar bus) ir jūsų vestuvėse ir davė jums kokią dovaną.
  3. Nuo kiek žmonių duodate. Jeigu duodate nuo poros, nebūtina duoti dukart daugiau, bet reikėtų tą sumą padauginti iš maždaug 1,5. (Taigi jei vienas būdamas duotumėt 100 eurų, nuo poros reikėtų duoti 150).
  4. Santykiai. Nėra taisyklės, kokia suma turi būti įkainojamas santykių artumas, bet geriausias draugas turėtų gauti daugiau negu šiaip bendradarbis.
  5. Kelintos tai vestuvės. Jei jau anksčiau dalyvavote to jaunikio arba nuotakos vestuvėse, galite duoti ir mažiau – bet jeigu kitam iš poros tai pirmos vestuvės, tada ne per daug mažiau.
  6. Kitos dovanos. Bendra taisyklė – 20% nuo savo dovanų biudžeto jūs išleidžiate sužadėtuvių dovanai, 20% – mergvakariui arba bernvakariui, o 60% – pačioms vestuvėms. Pas mus dažnai ir nebūna mergvakarių ar bernvakarių dovanų, arba daug kas ir nedaro sužadėtuvių balių, taigi atitinkamai pakoreguokite skaičius, bet apskritai didžioji dalis sumos turėtų eiti vestuvių dovanai.
  7. Kuo dar jūs prisidėjote. Jeigu jūs ranka parašėte kokį 100 pakvietimų arba sukūrėte programų dizainą ir atspausdinote jas, galite tai laikyti dovanos dalimi. Bet lengvų užduočių, kurių iš jūsų tikimasi, tuo nelaikykite.
  8. Vestuvių vieta. Jeigu ir jūs, ir jaunikis arba nuotaka gyvena dideliame mieste (Vilniuje, Kaune), tada duokite daugiau. Ypač jei vestuvės ir vyksta tame mieste. Bet jeigu esate iš kokio kaimo ar mažo miestelio ir ten vis dar gyvenate, ir ten pat vyksta vestuvės, tada nebūtina skirti didelės sumos.
  9. Kelionės atstumas. Jeigu vestuvėms reikia skristi į kitą šalį ir nakvoti viešbutyje, galite ir iš viso nedovanoti pinigais ir nupirkti ką nors pigesnio – nebent jaunavedžiai patys apmokėtų jums kelionę. Tokiu atveju galima dovanoti ir ką nors brangesnio.
  10. Jūsų dovana jums. Gal ir nereikia išrašyti čekio būtent tokiai sumai, kurią pats esate gavęs – ypač jei, pvz., jaunikis vienas buvo jūsų vestuvėse prieš 5 metus. Bet bus nei šis, nei tas, jei dovanosite pernelyg didelę sumą tiems, kurie jums davė labai mažai.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.